Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az út, hogy az egyetemen...

Amcsih kérdése:

Mi az út, hogy az egyetemen oktathassak fizikát?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szinten?


Gyakorlatvezetői szinten már PhD-sként is taníthatsz, egyes egyetemeken meg akár szimpla felsőbb évesként is (persze ezek nem a fizika szakok).


Adjunktusként, docensként vagy egyetemi tanárként meg nyilván először el kell végezni a megfelelő egyetemet, utána kutatóként kell dolgozni azon a területen egy felsőoktatási intézményben, ahol a kutatói tevékenység mellett a tanítás is kötelező, és máris azon kapod magad, hogy egyetemen tanítasz. Ez persze jó sok év alatt emgy csak, főleg, ha egyetemi tanár akarsz lenni. Az esetleg majd 40-50 éves korod után lehetsz.


Persze minden fent leírt út egy doktori fokozat megszerzésén keresztül vezet. (Talán az adjunktus nem.)


Tehát röviden: tanulj sokat, hosszú ideig és alaposan, illetve szerezz tapasztalatot valamilyen fizikával kapcsolatos területen. Csak utána engednek oda a táblához. Szerencsére. De hiába vagy jó szakember, ettől persze még nem leszel jó tanár, ha nincs benned empátia, jó kommunikációs készség, segítőkészség, türelem, és az adott anyaggal kapcsolatban az a képesség, hogy meglásd azokat a problémás pontokat, amelyek egy a témával először ismerkedő diáknak nehézséget jelenthetnek és amelyeket ezért kellő fogalmi tisztasággal elmagyarázol.

2016. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Es olvastam, hogy kutato evek soran publikalni is kell, tehat nekem fel kell talalnom dolgokat, amit majd puklikalok?

2016. júl. 10. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A publikalas a phd kepzes egyik fontos resze, akarcsak a konferenciakra jaras. Amit fontos tudnod az az, hogy az egyetemen nem olyan emberek oktatnak akik a fizika lexikalis anyagat tudjak pengen es azt akarjak atadni, illetve azt is tudjak pengen; de az egyetemeken olyan emberek tanitanak altalaban akik a szakmajukkal nagyon magas szinten foglalkoznak es torekednek arra, hogy valami ujat mutassanak, kritikai szinten foglakoznak vele.


Vagyis: nem feltetlenul feltalalni kell valami uj dolgot (amennyiben a feltalalas vmi uj targyi dologra(pl reszecskegyorsito) iranyul a te szotaradban), hanem valami ujat mutatni a szakmaban. Megcafolhatod az XY hires tetelet, vagy egy kiserlettel igazolhatod, hogy vmi uj dologra jottel ra(pl az atomok igy es igy mozognak). Nagy kitartas, turelem es ambicio kell hozza!

2016. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van. A publikuálás arról szól, hogy valami újdonságot teszel le az asztalra. Végzel valamilyen kísérletet vagy számítógépes szimulációt, és ennek eredményéről számolsz be. Tervezel egy új eszközt, és ezt teszteled. Vagy ha kitalálsz egy új algoritmust, eljárást, fogalmat, rájössz valamilyen új összefüggésre vagy kidolgozol egy új modellt vagy elméletet, akkor ezeket lehet leírni egy-egy (vagy több) cikkben.


Azonban fogsz sok olyat is találni, amely nem szól semmiről, vagy amely lényegében nem különbözik más, ugyanazon csoport által írt, hasonló témájú cikkektől, de mivel minden a citáció meg az impakt faktor körül forog, ezért a kutatók egyekeznek minden lehetőséget megragadni, ami ezt növeli. Ezért születik sok olyan cikk is, ami alig tartalmaz valami újat és/vagy csak a felszínt kapargatja valamilyen témában.

2016. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!