19F. Gépészmérnöknek szeretnék továbbtanulni, a Nyíregyházi egyetemen, fizikai alapok nélkül. Tanácsok?
Tanulni, tanulni, tanulni.
Ha teheted, hagyd ott a mostani iskoládat. Jelentkezz át. Esengj, keress másik igazgatót, jó iskolát, jó tanárt. Ne hagyd magad. Egy vidéki főiskolán is szétszednek megfelelő alapok nélkül.
Nyugodtan írd le a vacak iskolád nevét, hogy ország világ tanuljon belőle!
És állj a talpadra. Légy okos, és kitartó.
Véleményem szerint a középiskolás fizika az adott időszak anyagában kb 8 %, így aztán azt megtanulni "még" nem egy kibírhatatlan teher. Viszont mégiscsak jó lenne alapnak, valamint ha tanulnál fizikát, tisztában lennél a hozzá való affinitásoddal. Például, ha fél óra fizika tanulástól csalánkiütést kapsz, akkor más pályát kéne keresni.
Ezen tantárgyaknál a tudás mérése a feladtok megoldásán át mérendő és mérhető le, így aztán rajta! A felvételi példatárakban vannak eccerű rutinfeladatok is és később elgondolkodtatóak is. Nem tudom, megszerezhető-e a Dér-Radnai-Soós, az jó. Például.
Kedves 2.!
Mi alapján írod azt, amit? Kíváncsi lennék a véleményedre. Egyáltalán nem "ciki", sőt nem értem hogy lehet "ciki" egy egyetem... gratulálok
Honnan tudod, hogy mérnök akarsz lenni, ha fizikát nem is tanultál?
Van nem egészen egy éved arra, hogy 3 évnyi fizikát megérts, megtanulj, és feladatmegoldásokkal rutinná tegyél. Ez húzós évnek ígérkezik. Már holnaptól. :-/ Ha nem sikerül felszívni magad egy érettségire, akkor még azon is el lehet gondolkozni, hogy az érettségit halaszd, bár már így is "túlkoros" vagy egy kicsit.
Az első éves fizika pár hét alatt megtanulható, ha jó fejed van hozzá. Ha pedig nincs, akkor legalább gyorsan kiderül.
utolsó: ne beszélj idiótaságokat, kérlek, hogy lenne bármihez is túlkoros 19 évesen?
fodrászból lettem fizikus. 5 év kihagyással, úgy, hogy azt sem tudtam, mi az, hogy F=m*a. Az egyetemet úgy kezdtem, hogy kritériumdolgozatot teljesítettem, vagyis 1. félév végéig a gimis fizikából és matekból írnom kellett egy dolgozatot (nem egy érettségi szinten, hanem azért izmos volt), ezzel párhuzamosan már tanultam az egyetemi tárgyakat.
A kritériumdolgozat teljesítéséhez felzárkóztató kurzus is fél évig, ami kb mindenkinek kötelező volt. Nem mondom, hogy könnyű volt, az első év pont ezért volt véres, de jobban teljesítettem, mint sokan, akik ilyen-olyan faktról frissen kerültek ki. Minden csak szorgalom, és elhatározás kérdése.
ja, és az eltére jártam, nem egy gyenge suliba. 22-23 évesen kezdtem.
Érdekes történet. Nekem sajnos nem volt ilyen szerencsém, én már általános iskolában elkezdtem a fizikát tanulni, a gimiben MatLapoztunk, a felvételin az ELTE-n az írásbelim és a szóbelim összességében 4-es lett, az érettségim persze 5-ös. Én csak ennyire voltam képes. Az első év elején nem kezdtek velünk babázni, joggal feltételezték, hogy a középiskolai fizikát mindannyian megtanultuk, ezért a továbblépéshez elővettek olyan matekot, hogy levegőt sem kaptunk.
Manapság egyetemre lehet menni felvételi nélkül is. Akkor is, ha az ember fodrászként jön rá, hogy nem hallott még a dinamika alaptörvényéről, mégis fizikus szeretne lenni. Hogy az ötlet hogyan jött, az érdekes sztori lehet. Kitartással sok dolgot el lehet érni, bár én azt hiszem, hiába csapkodnék a karommal kitartóan, nem tudnék repülni. Csak nekem az a gondom, hogy vajon miért fog valaki elég kitartóan fizikát tanulni akkor, ha mindaddig egyáltalán nem érdekelte, holott járt fizikaórákra.
20 évesen érettségizni, esetleg még fél vagy egy évet halasztani is, ez a túlkoros. Bár tudom, hogy ma ez már nem szokatlan. Végül is nekem mindegy, csak nehéz lehet egy egész tudományág tanulását szinte már felnőtt fejjel elkezdeni a nulláról, nélkülözve az iskolás évek fogékonyságát, a téma iránti korai érdeklődés lelkesít erejét.
A kérdezőnek: tanulni sosem késő, és én sok sikert kívánok hozzá, én csak annyit kérdeztem, hogy vajon elég megbízható-e a gépészmérnöki végzettség iránti eltökéltség olyan valakiben, akit eddig nem érdekelt a fizika. De intenzív tanulással pótolható a lemaradás, csak a beéréshez, meg a feladatmegoldási rutin megszerzéséhez kell egy kis idő.
Igen, valóban felvételi nélkül kerül be az ember, én pl. matek-info emelt párossal jutottam be. estin érettségiztem, és magamat tanítottam, mert ott a kettesre mentek, én meg az ötös emelt szintre. a kritériumtárgy viszont pont ezt a célt szoljálja, hogy ettől függetlenül még mindenkinek teljesítenie kell az elvárt szintet, mert aki 1. félév végén nem teljesítette a fiz-mat kritériumot, azt kirúgták. lehet ezt babázásnak nevezni, meg úgy is fel lehet fogni, hogy 2. felvételi a régi helyett (arról már nem a diák tehet, hogy a közoktatás jóval pocsékabb, mint régen volt, ezért az egyetem zárkóztatja fel a tanulni hajlandó friss gólyákat fél év alatt a régi szinthez). szerintem a sorrend már olyan mindegy, fél év eltérés van a felvételi, meg a kritérium teljesítése között. kit érdekel. nem a heti 2 óra miatt tudtam teljesíteni, hanem mellette a rengeteg tanulás miatt. mellesleg, ha bekerülni könnyebb is talán, mint régen, bentmaradni ugyanolyan nehéz. kötik az ebet a karóhoz. ezért van az, hogy a felvettek fele nem szerez soha diplomát, a maradék nagyja is csak később.
én sokáig szomorú voltam, hogy felnőttként jöttem rá arra, hogy mit szeretnék, később viszont láttam, hogy igazából jól jártam. tudtam, hogy mit akarok, ellenben a szaktársaimmal, akik pár hónap után máris azt nézték, hova lehetne átmenni. nagyon kevesen diplomáztunk le 6 félév alatt, 70% megcsúszott, és 8-9 félév alatt végzik el az alapképzést.
valóban nagy az ereje a korai érdeklődésnek, a későinek meg mégnagyobb :) elég sokat szívtam "felnőttként", így élveztem újra tanulni, láttam miért csinálom. nálunk nagyon sok gyakorlat volt, táblánál feladatok megoldása, 70 perces szóbeli feleletek, de akárkinek meséltem, hogy valójában idősebb vagyok, és kihagytam 5 évet, alig hitték el, teljesen jól tudtam integrálódni azok közé, akik híres-neves gimnáziumból érkeztek nappaliról.
és hangsúlyozom, nem magam szeretném ajnározni, hanem a kérdezőt bátorítani. meg mindenki mást, aki tervezi, hogy visszaül az iskolapadba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!