Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon unom már, hogy mindenre...

Nagyon unom már, hogy mindenre azt mondják, hogy nem jó.21 évesen még mindig toporgok, hogy mit tanuljak. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Anyám hallani se akar, hogy az idén ne menjek egyetemre, mert diploma nélkül az ember nem ér semmit. Neki nem számít, hogy 240 ezer a tandíj (amit majd nekem kéne kitermelnem), és hogy a diplomáig rengeteget kell tanulni, szerinte majd megoldom. 300 körüli ponttal be tudnék kerülni valami fizetős képzésre, de nem hinném, hogy megérné, ha már az érettségim se lett kiemelkedő...


Én kinéztem egy irodai asszisztens okj-t, mivel az elég univerzális, plusz az alatt a 2 év alatt csinálnék egy német nyelvvizsgát, angolból már van egy felsőfokúm. De most meg azt kell hallgatnom, hogy az ilyen végzettségű emberek éhbérért dolgoznak, meg hogy a titkárnők is diplomásak már, meg hogy egy nagy nulla lennék vele.


Kitaláltam én már mindent, az élelmiszeripartól kezdve az informatikáig már mindent kinéztem magamnak, de soha nem jó senkinek semmi, mert semmivel se lehet elhelyezkedni, mert mindenhova a r*hadt diploma kell...


Valaki tudna mondani tapasztalaton alapuló kifogást, hogy miért is nem jó az irodai asszisztens képzés, és mit tanácsol helyette?



2016. júl. 9. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Hülyeség úgy amblokk az irodai asszisztens képzés, irodába anélkül is felvehetnek, ráadásul főleg pofavizites. Ha szimpi vagy, akkor felvesznek, ha nem tetszel nekik, akkor hiába lenne meg a képzésed is.


Milyen terület érdekel? Vagy egyáltalán, mi érdekel? Miben voltál jó középsuliban?

2016. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

2 év alatt lesz egy okj-d "örök titkárnőből" és keresel 120-at plusz cafeteria, vagy 3 év alatt egy kis plusz energiabefektetéssel vezető beosztásba is kerülhetsz és neked lesz titkárnőd. Minden csak erőfeszítés kérdése. Nem értem anyádékat minek akarnak megmenteni az éhségtől. Hagyni kéne, és akkor majd 30 évesen igazat fogsz adni nekik, amikor rájössz, hogy ebből egyik napról a másikra lehet élni és nem tervezni semmi komolyat a jövőre nézve.


Nem másoknak kell megfelelni, és nem olyat felmutatni, amibe ők beleegyeznek. A saját felelősséged úgy élni, ahogy akarsz. Ha diplomás mérnök leszel, akkor úgy, ha valaki titkárnője 30 évig, akkor meg úgy. Van, akinek a nyaralás a luxus, van, akinek az automatás kávé. Ki-mit tesz bele, azt kapja vissza.

2016. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Arra gondoltál még esetleg így 21 évesen, hogy felnőj? Tudom, durva ötlet... De 18 éves korod után azt csinálsz amit akarsz és ha mégis hagyod, hogy az anyád dirigáljon akkor megérdemled. Kicsit sem érzed, hogy tök nevetséges a felháborodásod, amikor magasról tojhatnál arra, hogy más mit mond? Ja persze igaz, akkor pénzelni sem kötelező neki, dehát ez a felnőtt élet.
2016. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Középsuliban az irodalmat és a matekot szerettem, a történelmet utáltam. Élelmiszermérnökire akartam volna menni mindig is, iszonyatosan érdekelne, de nem tudom elhinni magamról, hogy azt a 370 körüli pontot össze tudom hozni. Egy 2 éves élelmiszeripari technikus képzés alatt sikerülne, de akkor meg iszonyatosan kitolódnak a tanulmányaim.


Nem anyumra vagyok felháborodva, csak ez a második évem érettségi után, ami úgy telt, hogy havonta váltogattam az ötleteimet, ezért is nem jelentkeztem februárban sajnos, akkor talán bejutottam volna valami alacsony pontos állami szakra. Amúgy meg pont hogy nem akarom, hogy pénzeljen. Felajánlotta, hogy kifizeti nekem az első félévet, de szívem szerint nem akarnám elfogadni, ezért sem akarok pótfelvételizni. És szintén ezért nem akarnék sokáig tanulni, hogy minél előbb el tudjak kezdeni főállásban dolgozni.


Kicsit nehéz úgy hinni magamban, meg határozottnak lennem, hogy hol ez, hol az mondja, hogy éhen fogsz halni. Kétségbe vagyok esve, az idő meg csak rohan el mellettem.

2016. júl. 9. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Van nyelvvizsgád?
2016. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van egy angol felsőfokúm.
2016. júl. 9. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
a felsőfok az 40 pont, most emellett komolyan lehetetlen neked a 370? az durva. ne viccelj már. ha jó vagy matekból, középszinten nem nehéz 90% körül írni, megnézed mi jó még oda, arra az 1 tágyra ráfekszel, és duplázhatsz.
2016. júl. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Matekkal elég sok mindent lehet kezdeni, a gazdasági szakokat leszámítva a ponthatárok sincsenek az egekben reálos szakoknál, 370 pontot felsőfokú nyelvvizsgával meg tényleg nem nehéz teljesíteni.
2016. júl. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
irodai asszisztens okj-t fölösleges elvégezni, ezt kb. mindkenki tudja csinálni e nélkül
2016. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!