Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Letezik ilyen tanari tovabbkep...

Letezik ilyen tanari tovabbkepzesi lehetoseg?

Figyelt kérdés
Jelenleg programtervezo informatikusnak tanulok es azon gondolkozom, hogy a szak elvegzese utan szeretnek kozepiskolai tanari vegzettsegi szerezni (matek-info), de viszont nem szeretnek osztatlan tanarkepzesre menni. Letezik olyan 1-2 eves kepzes ami utan tanithatnek kozepsulikban, mint oraado?
2016. júl. 11. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
[link] Bár én úgy tudom, hogy ezeket a tanári mesterképzéseket, idén, vagy maximum jövőre hirdetik utoljára. Érdeklőd meg a TO-n :)
2016. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában fognak ezek a képzések megszűnni, ahogy az előttem válaszoló is írta. Tényleg nem tudsz jobbat tenni, mint megkérdezni az adott egyetemen, de szerintem ők se tudják még pontosan, hogy mi és hogy lesz. De ne ess kétségbe, ha azt mondják, hogy jelenleg nincs rá lehetőség! Amilyen szintű hiány kezd kialakulni elsősorban természettudományos tanárokból a munkaerőpiacon, arra saccolnék, hogy maximum 10 éven belül vagy visszahozzák legalább az egy szakos tanári mesterképzést, vagy valamilyen gőzerővel működő átképző rendszert létesítenek. Akár így, akár úgy, nem hinném, hogy ahhoz, hogy infót taníts programozóként, még 6 évig az iskolapadban kéne gubbasztanod.
2016. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2017-től az érettségire épülő osztatlan tanárképzésben, már alapfokozat birtokában is szerezhető tanári szakképzettség. Az alapképzési ismeretekből az annak megfelelő tanári szakon legalább 100 kreditet, a második tanári szakhoz megszerzett ismeretekből 50 kreditet kell elismerni a szakterületi ismeretek részeként a felvételt követően.
2017. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!