Mi legyek ha szeretem a nyelveket? Kiegészítés lejjebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval idén megyek a gimnázium első osztályába, és tudom, még rengeteg időm van eldönteni, hogy mi legyek, de jó lenne, ha tudnám esetleg melyik egyetemre hány pontot kéne összeszednem.

Amint a kérdés rublikába is írtam, az lenne a kérdésem, hogy mi legyen a munkám, ha szeretem a nyelveket? Eddig tanultam németet és angolt, idén fogom elkezdeni a franciát. ( Egyébként gondolkoztam, hogy megkéne csinálnom a németből legalább az alapfokút, aztán esetleg később tudnám még tovább is vinni. )

A reál tantárgyakból nem vagyok túl jó, ami azt illeti, ötös voltam fizikából, kémiából, bioszból, egyedül matekból voltam 4-es, de érzem hogy ezek a tantárgyak nem hozzám valóak. Illetve azt sem tudom, hogy hogy fognak menni a középiskolában. A történelmet nagyon szeretem, földrajzból a vaktérképeket szeretem, az mindig 5-ös volt, viszont ezt a tantárgyat nem szeretem annyira. A magyar/irodalommal nincs semmi bajom, irodalomból sokszor tetszettek a versek, tanultam is őket, egyedül a verselemzést nem szerettem annyira, és hát ugye írni is szeretek. Apa nekem azt mondta, hogy egy közgazdasági diploma jó lenne, mert azzal eltudnék helyezkedni, és még lenne időm is eldönteni hogy mi legyek. De őszintén szólva, a közgazdaságihoz kell a matek, ami ugye nem az erősségem. Ezért ódzkodom kicsit ettől az ötlettől. Szóval ha lenne valami ajánlata valakinek, hogy mi lenne a megfelelő munka számomra, akkor örömmel meghallgatom:)

(És elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett)


2016. júl. 12. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Reál szakok, plusz magyar BA kilőve - oda nem elég az, ha "szeretem a verseket". Angol-német-francia, én valamilyen nyelvi Ba-szakot választanék: Anglisztika, Germanisztika. Innen mehetsz tovább MA képzésben tolmács/fordítóra (ha írni szeretsz, az a fordítónál még jól is jön, plusz később is lesz rengeteg lehetőséged). Ráfeküdhetnél még rendesen a franciára is, ha tetszik. Angolul tudsz, az jó, a mai világban már alap, én a helyedbén arra koncentrálnék, hogy mindegyikből minél hamarabb meglegyen a közép illetve felsőfokú nyelvvizsgám. Ha e mellett még van egy anglisztika/ vagy germanisztika BA diplomád, plusz esetleg egy tolmács/fordító MA diplomád, nyert ügyed van, mert gyakorlatilag bármilyen céghez jelentkezhetsz, mindig szükség lesz olyan emberekre, akik összekötő kapcsot jelentenek nemzetközileg. Már az is nagy előny, ha van felsőfokú/középfokú nyelvvizsgád mindegyikből; így is nagy esélyed van az elhelyezkedésre, viszont egyre több helyen követelmény a diploma is.
2016. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha a verselemzés nem a te világod, akkor minden nyelvi szak is ki van lőve, mert ott nem a nyelvet tanulod, hanem többek között célnyelvi irodalmat (gyk idegen nyelven elemzel verset).
2016. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, hogy nagyon sokat fogsz még változni! :) A gimi alatt kezded el igazán megismerni a különböző tantárgyakat, így most még nagyon nehéz megmondani, mi lesz/lehet belőled később. Szerintem ezen még ne görcsölj, olvasgass a különböző számokról, ha érdekel (felvi.hu), a többi meg majd elválik. Bőven van még időd eldönteni! :)


(Én jövőre fogok érettségizni, francia-magyar kéttannyelvűn vagyok, és még nem tudom, merre tovább)

2016. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nyaralj, édesem, és még véletlenül se agyalj azon, hogy mire jelentkezzél majd három és fél év múlva. Egészen biztos, hogy nem arra fogsz, mint amit most kitalálsz. És semmiképp ne hagyd, hogy a szüleid döntsenek helyetted.
2016. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat:))
2016. júl. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!