Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha...

Minek tanuljak tovább, ha informatikából, és rajzból érettségizek?

Figyelt kérdés

Mind a kettő érdekel, de talán jobban a rajz. Nagyon szeretek rajzolni, és a művészet törtélnemet is szeretem.

Szóval, ha elsősorban rajzzal szeretnék tovább tanulni, milyen lehetőségek vannak, és miből érdemesebb, milyen irányzatba?

Válaszokat előre is Köszönöm ! :)



#érettségi #indormatikaérettségi
2016. júl. 13. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Kettő együtt? Grafika, reklám, stb?
2016. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rajzból te nem fogsz megèlni, az keresetkiegèszìtèsnek jó. Tanulj programozást.
2016. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj weprogramozást. Ritka a szép és logikus honlap.
2016. júl. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az #1 írta a Grafikust, s azon már égebben is gondolkoztam, abból meg lehet élni?
2016. júl. 13. 10:51
 5/7 anonim válasza:
72%
Nem.
2016. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor webprogot / webdesignt mondanám én is.
2016. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Művészetibe jártam. Szimpla rajzolgatásból megélni nem lehet, max kis pénz pótlásra jó. A grafika vagy animáció az aminek van még értelme, de nem könnyű az elhelyezkedés. Én is imádok rajzolni sok mindent(portrék, lakástervek, manga, sok ezer vázlat mit alkossak...) az átlag művész csóró, a kicsit felkapott el-el van a magasba meg nehéz feljutni.

Én pl mivel rajz/szobrászat/varrás/asztalos dolgokhoz is értek az az ötlet jött fel kb egy éve a fejemben: Egyszer lehet szeretnék egy saját egyedi ajándékboltot. Termékek/ötletek ott hevernek az 1cm vastag füzetemben xD s apránként gyártom az alapokat (pl negatívok a babákhoz -bjd : Anime fanok kedvencei) s rengeteg modernebb dolog, amiket hiányolok az ajándekboltokban. Pl unom a sok bögrét meg a ratyi szalma cuccokat stb.

Kiléptem az életbe s rá kellett jönnöm sima rajzolgatással nem megyek sokra. :/

Ruhatervezőként tanultam, de az évek alatt sokat lógtam más szakosok közt, szobrászat is megtetszett s megy is.-amin meglepődtem.

Kreativítás és idő - nekem ez kellett. Majd leteszek egy üzletvezetőit is.

23-nő

2016. júl. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!