Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolás kollégium kérdése...

Középiskolás kollégium kérdéseim cannak, valaki tud válaszolni?

Figyelt kérdés

Jövőre -8.ba megyek- megyek koliba és mielőtt oda kerülne a sor, pár kérdés :)

Ha anyukám (ő az egyedüli szülőm) beleegyezne, akkor nem kellene bejárnom tanulószobára, hogy magam tanulhassak, kedvemre?

Bevihetek értékes tárgyat? Pl laptop, telefon

Titeket hogyan "avattak" be?

A legtöbb koleszban hogy van a fürdőszoba? El van választva valamivel?

Hogyan kerüljem el a szivatásokat?

Egyéb tanács?

Tudom hogy eltérőek az intézmények, de úgy általánosan :D



2016. júl. 16. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Telefont szerintem siman bevihetsz, ha nem 20E, hanem mondjuk 200E Ft-os, akkor nem mondhatják, hogy vegyél olcsóbbat és csak azt viheted be 😃
2016. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk:

12.-ben van csak szobaszilencium, addig kötelező bejárni szilenciumra, akármilyen papírt viszel róla, akkor is.

A kollégiumi szobádba bevihetsz laptopot,telefont stb-t saját felelősségedre.

Az avatást megtiltották, mert tavaly eldurvult a helyzet :D

Nálunk a fürdőszobában 3 zuhanytálca volt egymás mellett, elválasztva (fallal, másik szinten paravá szerű cuccal) De mindig egyesével, max kettesével mentünk fürdeni.

2016. júl. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első félévig kell bejárni, majd a tanulmányi átlagtól függ, hogy köteleznek-e rá, vagy szabad szilenciumos vagy. 4,7-től már nem kell elmenned egyik szilóra se.

Én is viszek laptopot, de nem félek attól, hogy ellopják, mindig elzárom a szekrénybe, amihez csak nekem van kulcsom.

Ne aggódj, nem lesz semmi durva dolog, inkább vicces lesz :D Jó lesz rá visszaemlékezni majd.

El van választva, viszont zuhanyfüggöny nincs. Mi kettesével, hármasával járunk fürdeni.

Legyél kedves a végzősökkel, köszönj nekik, csináld amit mondanak, de ne tűnj ki túlságosan :D

Egyszerűen csak legyél önmagad, tanulj sokat, de közben ne felejts el szórakozni ;) Nagyon jó lesz, hidd el. Én imádok koleszos lenni.

2016. júl. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

-Nálunk 4,1 fölött nem kötelező bemenni tanulószobára, illetve az első kolis félévben kötelező mindenképp (általánosban a legtöbben kitűnők voltak, és ez itt azért változik).


-Mivel a mi kolink majdnem olyan jó, mint a gimnáziumom, ezért nincs lopás.

Én egy csomószor a pénzemet is az asztalon hagyom (5-10 ezer forint), még soha nem tűnt el.

De vannak zárható szekrények is.


-Sokféle beavatás van, van ahol jó fejek, van ahol nem. Nálunk pl a nagyok is visszafogottak, de van ahol durva dolgok (pl. "zsömlézés" egyik ismerősöm mesélt róla egy másik koliból)


-Itt el van választva és szerintem a legtöbb helyen ugyanúgy van, mint itt.


-A szívatásokat az első (fél)évben nem nagyon tudod elkerülni a legjobb kolikban sem.

Nyilván egy jó koleszban annyira durva dolgok nincsenek :)

2016. júl. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mar 3 éve kolis vagyok szóval tudnék egysmast meselni,de a kérdésedre válaszolva nalunk ugy müködik hogy ha a szulo ir az igazgatonak egy levelet akkor meg lehet oldani h ne jarj szilenciumra,de szerintem (sajat tapasztalat) nem art semennyire se ,én is nagyon sokat szenvedtem mert nem tudtam ott tanulni ,mert zavart minden zaj de mostmar barmilyen zajba kepes vagyok tanulni.


Telefont bevihetsz ,termeszetesen,de pl a laptophoz nalunk kell engedely ,ez is csak annyi hogy tanulas cellal akarod h bent lehessen veled es kesz.


Az avatos resznel szerintem az egy kulon szempont h fiu vagy e vagy lany.En azt tapasztaltam h a fiukat durvabban szivatjak,amugy en akkor beteg voltam amikor nekunk volt a szivatas (JATEKOS BEAVATAS *LOL*)


A FURDOSZOBABA nalunk minden emeleten legalabb 5 zuhanyzo van ami fuggonnyel van eltakarva ,eloszor nagyon feltem h valaki elhuzza rolam de hidd el akarmilyen gonoszak tudnak lenne az emberek ,azert ezt mar nem merik megtenni,de feletlenek persze elofordulnak.A wc meg olyan mint pl egy tescoba ?tehat zavhato etc.Szerintem a legjobb modja h elkeruld a szivatasokat h ne foglalkozz az emberekkel ☺😊😀😂Megkerdezhetem melyik koliba fogsz jarni??Ha van valami kerdesed nyugottan irj😘

2016. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik koleszba mész?
2016. júl. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miskolcra fogok menni, fiú vagyok. Ha írna anyukám egy papírt (majd ha) akkor szabad kijárás lesz arra az időre? Csak kíváncsiságból. Egyébként úgy sosem ment a tanulás hogy "muszáj" mindig tudtam magamtól tanulnu, nem szeretem ha erőltetik. Köszi a válaszokat
2016. júl. 18. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a levay kolijaba fogsz menni?
2016. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabad kijarasod csak is akkor van ha a nevelotnar engedelyezi,általába szokta-->ez a sima kimenő

Az állandó kimenő az amire te gondolsz ,az az amikor a szulo leirja h engedelyezi h elhagyhasd a koli teruletet mert;angoltanarhoz mesz vagy zongorazni etc...tehat alapos indok kell ahhoz h te mindig kint legyel

Ha pl szeretnel venni egy hambugert este 6-kor es nincs allando kimenod akkor oda kell menned a nevelotanaehoz es ha oszinten elmondod neki h hova mesz akkor fog adni kimenot

Nyugi,nem kell aggodni

2016. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!