Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Egyetem Gazdálkodástu...

Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának Nemzetköizi gazdálkodás szakán van-e lehetőség első félévben passziváltatni?

Figyelt kérdés
Felvételiztem ide, de úgy alakult, hogy októbertől 10 hónapot külföldön töltök. Ezért érdekel, hogy el se menjek beiratkozni, ha felvesznek, vagy van rá mód, hogy passziváltassak.

2016. júl. 18. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan iratkozz be, de a TO-nak írj hogy hogyan tudsz passziválni. Első évesként vagy át is állítanak passzívra vagy elmondják hogyan tudod magadnak átállítani, mert a második szemeszterben magadnak kell (amúgy annyi hogy nem veszel fel tárgyakat - vagy ha elsőévesként automatikusan felvették akkor leadod, meg nem állítod magad aktív státuszra Neptunon).
2016. júl. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem mész el beiratkozni elveszett a felvételid, ha beiratkozol, akkor két félévet passziváltathatsz. Azt ha a harmadikat is passziváltatod, akkor sincs semmi, csak elbocsátanak, nincs következménye, esetleg újra felvételizel.

Ha beiratkozol és nem mész passzívra, a Neptunon aktívra van állítva a következő féléved, hiába nem veszel fel tantárgyat, akkor van egy nem teljesített féléved. A lényeg, iratkozz be, beiratkozás után jelezd, hogy passzívra mész a tanulmányi osztályon és Neptunban is passzív legyen a státuszod.

2016. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos hacsak nem változott az utóbbi pár évben valami, akkor nem lehet első félévben passziváltatni, különben újra kell felvételizni. De azért biztos ami biztos kérdezd meg a tanulmányi osztályon.
2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első félévben nem lehet passziváltatni, legalább egy félévet be kell fejezni hozzá...
2016. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!