Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes továbbtanulnom?

Minek érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, szeretnék emelt szintű érettségit tenni történelemből, és angolból. Reál tantárgyak nem igazán mennek, és nem szeretem őket.. Matekból örülni fogok a hármas érettséginek.


Alapjában véve szeretek egyedül dolgozni, de a csapatmunkát sem vetem meg, ha normálisan vannak elosztva a feladatok, hozzáértésnek megfelelően.


Szeretem az irodai munkákat, meg Office programokkal dolgozni, pl Word, Excel, esetleg még a szoftveres dolgokkal is.


Nem lenne kizáró tényező ha kiselőadásokat, kimutatásokat, prezentációkat kellene készíteni.


Szeretek az emberekkel beszélgetni, és segíteni nekik, ha pl jogi dolgaik vannak (Házirenddel kapcsolatban voltak ilyen dolgaim)


Olyan 200 ezer, vagy ennél több bruttó jövedelem lenne jó.


Mit javasoltok?



2016. júl. 20. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Felmész a felvi.hu-ra, és megnézed, hogy a két emelted alapján milyen szakokra jelentkezhetsz, mert nem minden szakra jók ezek ám. Aztán válogatsz a felsoroltak közül.
2016. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Gépészmérnöki
2016. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Gépészmérnökire tökéletes lesz az angol és töri emelt, meg a hármas matek.
2016. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Pénzügyi, számviteli terület?
2016. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Persze,aztán első körbe b..sszák ki az egyetemről. Ha jól mennek a nyelvek gondolkozhatsz valami ritkább nyelvi szakon,mehetsz vele fordítónak,tolmácsnak. Irodai munkák közül tényleg érdemes lehet valami gazdasági szakot megcélozni ott is van matek,de akaraterővel azért el lehet sajátítani a legtöbb ember mindenhez ért egy kicsit nagyon ritka,aki nagyon rossz egy-egy területen,inkább hozzáállás függő esetleg régi rossz tapasztalatok játszanak közre.
2016. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehetőleg olyan szakon szeretnék tanulni, amiből tudom száműzni a reál tantárgyakat, többször szenvedtem egy matek órán (amikor nem írtunk dolgozatot)mint pl egy történelem TZ-n.
2016. júl. 20. 13:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha gazdasági területre mész, akkor ott tuti lesz matek, viszont a munkádnál valószínűleg nem fogod használni a parciális integrálást például.. :) Csak túl kell esned ezeken, folyamatos készüléssel át lehet rajta csúszni. Sajnos nem mindenki kaphat diplomát, meg kell szenvedni érte. Pénzügyi, számviteli területet azért ajánlottam, mert jól lehet vele keresni, irodában végzed a munkád és ha jól tudom, ezek az emeltek megfelelnek a követelményeknek.
2016. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
A hármas válasz teljes mértékben irónia volt. Aki nem érti, az magára vessen.
2016. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Érthető, de rohadtul nem értelmes válasz :)
2016. júl. 20. 18:34
 10/14 health visitor ***** válasza:
Szia. :) Hasonlóan gondolkodok mint te. Nekem is nagyon nehezen ment a matek mindig is. Próbáltam szelektálni, de sajnos nagyon sok területen megjelennek a reál tárgyak. Még annyit érdemes lenne leírnod, hogy mindenképp egyetem/főiskolában gondolkodsz, vagy esetleg szakma, okj? Bár ha 200.000 bruttóval akarsz indítani, akkor gondolom inkább felsőoktatásra gondolsz. Én most társadalomtudományi területen tanulok, szociális és ifjúsági munka szakon. Ez 2 éves képzés, a kezdő fizu nagyon kevés, de az elhelyezkedési lehetőségek elég színesek. Na most itt matek nem igazán van, viszont vannak kutatások, kimutatások, és jogi dolgok is. Viszont nagyon jó kommunikációs készség kell, mivel folyamatosan emberekkel kell együtt dolgoznod, nem tudom ezzel hogy állsz. Ha érdekel ez a terület, de magasabb fizut akarsz, akkor viszont társadalmi tanulmányok Ba, (vagy szociálpedagógia) vagy valami ehhez hasonlót lehetne elvégezni, de ott meg már megint sok a matek ( és kb éhen halsz a fizetésből)...viszont sokmindent lehet számítógéppel csinálni, mert ezeken a területeken nem a matekozáson van a hangsúly. Csecsemő és kisgyermeknevelő- ez az ahol még nem nagyonvan matek, de itt is a kezdő fizetés csak 100.000 körül van, és nagyon kell szeretni a gyerekeket ha ezzel akarsz foglalkozni. Óvodapedagógia- még itt is van pár félév matek. Nem a legnehezebb, de nem is a legkönnyebb. Pszichológia- sokan nem gondolnák, de itt is elég kemény matek van. De ha egészségügybe mész tovább, ott is elég sok lesz a reál tantárgy. Így leírva kicsit elszomorító, de sajnos ezzel meg kell küzdeni. Meg az az igazság, hogy a kezdő fizu csak olyan területeken éri el a 200.000ret, ahol azért valamennyi matek tuti van. Én már nagyon sok szakot átnyálaztam a felvin. Ajánlom neked, hogy válaszd az egyetemek/főiskolák menüpontot, olvasd el mi a követelmény bizonyos szakokhoz, és keress rá neten a mintatantervekre. Igazából szinte csak a szabad bölcsészeten nincsen matek. De javítsatok ki, ha tévedek.
2016. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!