Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre lenne érdemes továbbtanu...

Merre lenne érdemes továbbtanulnom alap grafikusi szakról, ha szeretnék megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Az olvassa csak, akinek van türelme. :)


Lehet, hogy nem a "programozni" szót kéne használnom, -sőt, biztos- mert ehhez egy megint egy újabb BSc szak kellene. Viszont, ahogy tudom, nincs a mesterképzési lehetőségeim között programozói irányultságú erről a szakról, amin most vagyok. (elektronikus ábrázolás) Esetleg OKJ, felsőfokú továbbképzés jöhetne szóba még, de nem tudom, az mennyire lenne komoly és érdemes.


Lehet inkább sitebuilderkedést kellene mondanom, de az az igazság, már eléggé összefolynak bennem ezek a dolgok, nem igazán vagyok kristálytisztán tisztában a fogalmakkal, azt tudom, hogy vannak átfedések, ezért keresem azt az irányt, ami nekem jó lenne. (UI designer, UX designer, sitebuilder, webdesigner...? Nagyon hálás lennék annak, aki tiszta vizet öntene a pohárba.) Zöldfölű vagyok ebben a körben, viszont lelkes. :)


Mivel a szakom leginkább művészeti, ezért csak nagyon alap HTML-t CSS-t, SVG-t és JS-t tanultam eddig, amit nagyon-nagyon kevesellek. A lényeg, hogy kb ilyen témákban szeretném magam továbbfejleszte(t)ni, nem csak egy adott weboldal kinézetét megtervezni, hanem lehetőség szerint meg is valósítani, profi módon. (Azért úgy gondolom ezt nem lehet programozásnak nevezni.)


Szerintetek melyik lenne a jó irány a leírtak alapján?

Válaszaitokat köszönöm előre is! :)


2016. márc. 6. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Az informatika világában a papírnak kevés szerepe van. Egy OKJ-s tudásra senki nem fog füttyenteni. A lényeg, hogy magadat képezd, azt pedig az internetről tökéletesen megteheted. Bármilyen témakörben találsz végtelen leírást, egy része angol lesz, de hát az informatikában az kell. Sokkal modernebb tudást ad, mint egyik-másik képzés, ingyenes, gyorsabb is bizonyos értelemben. Én 100%-ban az internetről tanultam meg profi szinten a weboldal készítéshez szükséges dolgokat.
2016. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!