Milyen szak illene hozzám?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le, de nem úgy sikerült az emelt történelem érettségi ahogy szerettem volna, így nincsen meg a pontszámom a szabad bölcsészet szakra. Így elterveztem,hogy most kihagyok 1 évet, és ezalatt kitanulok egy szakmát, megpróbálom letenni a nyelvvizsgát, és jövőre újra érettségizek. Ezután jelentkezek megint.

Most van időm gondolkodni,hogy jövőre milyen szakra jelentkezzek. Igazából még most sem tudom,hogy nekem melyik szak lenne a megfelelő. Elég csendes, visszahúzódó lány vagyok. A humán tárgyakat szerettem és azokból jó vagyok,a nyelvek terén pedig 4-es voltam mindig angolból. A reál tárgyakból a matematikával voltak mindig problémáim, így inkább a humánosabb szakokat nézegetem. Gondolkodtam a nyelvi szakokon, de nem tudom,hogy nekem érdemes lenne-e rá jelentkezni,mivel nyúlajakkal születtem, és egy kicsit pösze a beszédem is. Érdekel a kommunikáció, egyiptológia ( bár ez is a nyelveken alapul), és az informatikus könyvtáros szak,de sok beszélgetés után rájöttem,hogy a kommunikácó diplomával semmit nem érek,hiszen kapcsolatok nélkül semmire megy el a 3-5 évem. Az egyiptológia szak is nagyon tetszik, de azzal sajnos itthon nem tudok elhyezkedni. Művészettörténettel sem hiszem,hogy a mai világnak szüksége van ennyi művészettörténészre. Az informatikus könyvtáros pedig szerintem egy nagyon szép szak, de elhelyezkedésileg ezzel is nehéz munkát találni szerintem.

Tanácstalan vagyok,hogy milyen szakok után nézelődjek még. Tudnátok esetleg olyan szakokat ajánlani, ami humános, de ha lediplomázok belőle, jó esélyekkel kaphatok vele majd munkát?

Ha valaki esetleg tudna tanácsot adni,hogy milyen szakokat nézzek meg, annak hálás lennék. :)


20/L



2016. júl. 20. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:

hűha. A szabad bölcsészet lenne az utolsó amit valakinek ajánlanék. Elnézést kérek de nem tudom őket tisztelni.

Én a felvit böngésztem át és olvastam a legkevésbé érdekestől a nagyon érdekesig arról hogy mivel foglalkoznak, egyetemen mit tanulnak a kedves diákok. Aztán döntöttem. Az említettek közül ugyan egyik sem érdekelt nagyon, így pontos választ nem tudok adni sajnos. A lényeg hogy valami olyanba kezdje bele ami valóban érdekel. Fejlődni mindenben lehet, kapcsolatokat szerezni véletlenszerűen is lehet. Ezt előre nem tudhatod kikkel hoz össze az élet, vagy sors, vagy a szél vagy ki hogy hívja. Ha érdekel nézd meg a fizetéseket is, vagy keresgélj különböző álláshirdetéseket, hogy lásd kiket keresnek hova minek, miért, bár először nem lesz könnyű ez a része. Az alapképzésen túl is gondolkodhatsz, mesterképzés, vagy egy másik szak, tájékozódj, érdeklődj, ha kell írj rá ismeretlen ismerőseidre, hogy mit csinál. Támogatot féléveket csak azért inkább ne pazarolj el mert nem tudod mi érdekel és csak úgy egyetemre akarsz menni mert mindenki más is. A dilemma nem baj, sokan nem tudják merre induljanak el, a baj ott kezdődik ha nem motiváltak rájönni és mástól várják a megoldást. Én kívánom nekem hogy megtaláld azt amit majd később szenvedéllyel tudsz végezni, és nem kényszerből. A tanácsom annyi, hogy ne ijedj meg az időközben érkező akadályoktól. És ami más életére jellemző volt, az nem biztos hogy rád is jellemző lesz.

2016. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogató tanácsodat. Igazad van mindenben. Nekem kell rájönni,hogy mi az ami érdekel, és ebben más nem segíthet. Most úgy vagyok vele,hogy bárkiből bármi lehet, ha megvan benne az akarás és a küzdés. Megpróbálom majd a csendességemet,félénkségemet leküzdeni, és keményen küzdeni az álmomért, bármi legyen majd az.

Köszönöm a segítségedet! :) Ez igazán tanulságos amit írtál! :)

2016. júl. 20. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, sikerült kiválogatnod a nem sokat érő szakokat, már bocsánat, nem akarlak megbántani. De ha a diplomáddal akarsz majd elhelyezkedni, akkor más felé nézelődj. Humánosként nehéz dolgod van. Esetleg kisgyermeknevelő, tanár? Biztos nincs pici affinításod a reálosabb tárgyakhoz? Mert akkor ajánlanám az egészségügyet, ott tuti lesz állásod.
2016. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöki
2016. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó igen, egy humán beállítottságú lánynak a gépészmérnöki a legjobb, igazad van:-D
2016. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

A gépészmérnöki szak az nekem nem menne. Megnéztem a követelményeket. Oda matematika és fizika kell keményen, ami nekem annyira nem mennek. :/

Néztem szakokat, és találtam 1-2 szakot, ami szerintem nem annyira rossz. Az egyik a Szegedi Tudományegyetem Állami-és Jogtudomány Karán a munkaügyi szakot néztem,a másikat meg a Nemzeti Közszoláglati Egyetemen a közigazgatás szakot. Ezen a kettőn gondolkodom most. :)

2016. júl. 22. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát de azt mondtad nem fekszik a matek, és ezeken van szép számmal belőle.
2016. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Komolyan? :/

Én az érettségi követelményeket néztem még csak hozzájuk, és oda átalában magyart, történelmet, esetleg nyelvet néztekzt . Utánajárok,hogy milyen tárgyak vannak ebben a 2 képzésben.

Azt gondoltam,hogy van benne matek, csak nem gondoltam volna,hogy ennyire dominál bennük. :(

2016. júl. 22. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!