Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit dolgozok egy villamosmernok?

Prto3inVitez kérdése:

Mit dolgozok egy villamosmernok?

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem de nem tudom mi a feladata xd hallottam olyat hogy van h nem csinal semmit?
2016. júl. 20. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jelentkezni villamosmérnöknek, hogy nem tudod mit csinál? :D Remélem BME mellé, és már félévkor mész is haza anyu szoknyájához. :D

ehéz összefoglalóan beszélni a villamosmérnökök tevékenységéről, hiszen ma már rengeteg területen nélkülözhetetlenek az elektronikus eszközök, ezzel együtt a képzett szakemberek. Általánosságban elmondható, hogy a villamosmérnökök elektronikus eszközök, berendezések, létesítmények tervezésén, gyártásán, működtetésén dolgoznak. Ez a háztartástól a közlekedésen át az ipar különféle területein vagy a szórakoztatásban is ellátandó feladatokat jelent.


A villamosmérnök-hallgatónak egyaránt járatosnak kell lennie a villamosságtanban, az informatika, az irányítástechnika és a menedzsment területén. A villamosságtani ismeretek olyan tárgyak alá sorolhatók, mint az elektrotechnika vagy a hálózatok és rendszerek. A szakmai ismeretek körébe sorolható még a híradástechnika, méréstechnika, szabályozástechnika/automatika vagy a mikroelektronika. Ezek a tárgyak részben már a specializációk körébe vezetnek, hiszen a hallgatók a képzés során valamely terület kiválasztásával mélyítik ismereteiket. Ezek a specializációk intézményenként különbözőek lehetnek, jellemzően mégis a következő területeket említhetjük meg: automatizálás, infokommunikációs rendszerek, híradástechnika, műszerautomatika, villamosenergetika, információtechnika, ipari informatika.


Ez alapján cég/feladatkör függő, hogy mit kell csinálnia.

2016. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt hittem, csak GTK-ra jönnek úgy a népek, hogy azt se tudják mit kell tanulniuk, vagy mi lehet belőlük, de jól hangzik, és az elég...

Az első válaszoló teljesen korrekten összefoglalta. Ha sikerül elvégezned, és érteni is fogsz hozzá, nem hinném, hogy gondod lenne az elhelyezkedéssel és megélhetéssel, az más kérdés, hogy mintha a szakmai elhivatottság legapróbb szikráját sem vélném benned felfedezni a kérdés alapján. De ne legyen igazam, kitartást, és sok sikert!

De azt áruld már el, kérlek, hogy ha azt se tudod, mivel foglalkozik... miért jelentkeztél rá?

2016. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennyit tudtam amit az 1. kommentelo leirt. Ilyenekre gondoltam hogy kotelezo-e 8 oraban ott lenni vagy ha minden melo akkor elmehet es ugyanugy fizetik?
2016. júl. 20. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez annyira munkahelyfüggő, hogy lehetetlen rá egzakt választ adni nem csak itt, gyakorlatilag bármelyik szakkal kapcsolatban is.
2016. júl. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!