Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia bsc vagy mentőtiszt?

Biológia bsc vagy mentőtiszt?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem,de elsőnek OKJ-ra megyek a biztonság kedvéért.Azért,mert ha nem bírnám az egyetemet ne csak egy érettségi legyen a kezemben hanem egy szakma is.A képzés 2 éves és utána mennék tovább ismét.Melyik képzés éri meg jobban? Mind a kettőt szívesen tanulnám. De nem tudom melyiket kezdjem majd el tanulni.Írnátok pozitívumokat illetve negatívumokat? Vélemenyeket szeretnék kérni :)


Köszönöm :)



2016. júl. 22. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvégeztem a mentőtisztit. Minden voksom a biosz mellé teszem. Ne csináld!
2016. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biologiaval nehezebb elhelyezkedni mint mentotisztkent. Személyes tapasztalatom egyik szakkal sincs, ismerőseim vannak, akik bioszra járnak. Ők azt mondják hogy nem könnyű, de azért nem kell megszakadni a tanulásban.
2016. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 22. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elhelyezkedni. Ez lehet. De a másikban nincs köszönet. Utána se család, se ünnepek, se hétvége, se éjszaka, senappal. Emberéletért vállalsz felelősséget majdnem minimálbér szinten. Moshatod magadnak a lehányt, leszart munkaruhát, amit saját pénzeden vettél, és 10ből 6 hívásnál részeg hajlektalanhoz vagy putriba mész menteni. Már, ha nem borítják rád a mentőautót, mer ípp segíjt osztanak és nemteccik a fejed. Aztán ha leesik a hó sportból dobàlhatod is, ha ki akarsz tudni állni, ha esik rád az eső senkit nem érdekel, ha szétmegy a derekad nincs korai nyugdíjazás. Álommeló...
2016. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentőtiszt!!!

Utolsó valaszhoz annyit fűznék hozzá hogy ezek a dolgok mind-mind eltörpülnek a sok sikerélmény mellett! Mikor egy életet megmentesz, az minden érzést felülír!

Egyik legszebb hivatás, bátran válaszd ha érzel magadban kellő bátorságot.

Sok sikert kívánok!! :)

2016. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtiszthallgatóként azt mondom biológia! Lehet, hogy bsc-vel nem tudsz elhelyezkedni, de msc-vel sokkal több lehetőséged lesz. A valóság pedig az, amit az utolsóelőtti írt. Ne legyenek illúzióid.
2016. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikerélmény... gondolom te sem sokat dolgoztál ebben ténylegesen. Vagy szívsz valamit. Életmentés? Nagy ritkán. Extrém ritkán. Max. időhúzásról lehet beszélni. Főleg, amikor fejvesztve rohansz be SBO-ra a beteggel, lerakod, átadod, majd egy óra múlva viszed a következőt, és akivel rohantál még mindig úgy ül a folyosón, ahogy te leraktad. Sikerélmény? Siralmas inkább.
2016. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mai napig mentőtiszt vagyok, minden igaz amit leírtál de én másképp élem meg...
2016. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :)
2016. júl. 26. 19:10
 10/11 anonim válasza:
Na azért annyira nem kell fikázni a tiszti szakmát. Ha valakinek nem tetszik miért nem vált???? Nekem is volt már ilyen is olyan is, rosszabb, és igen is, sikerélményes eset is, nem is kevés. Én is vaciláltam h biosz vagy tiszti legyen, és tiszti lett. És nem bánom, mert nekem túl uncsi lett volna a biosz......Amikor elkezdtem dolgozni ahhoz képest már a fizetés sem olyan rossz.
2016. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!