Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan lenne könnyebb az...

Turbi kérdése:

Honnan lenne könnyebb az átiratkozás?

Figyelt kérdés
Ha maximális szóbelim lenne se érném el az álomszakot ahova szeretnék menni ( SE mentőtiszti), viszont mindenféleképpen ott szeretném azt a szakot tanulni.. arra lennék kíváncsi, hogy a Debreceni egyetem mentőtiszti szakáról lenne könnyebb átiratkozni a Semmelweis mentőtiszti szakára, vagy Semmelweis ápolóról Semmelweis Mentőtisztire?

2016. jún. 4. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp ugyanarról a képzésről akarj inkább átjelentkezni, mint egy teljesen más szakról, mert sokkal kisebb az esélye, hogy egy másik szakról átengednek. De talán a legbiztosabb az lenne, ha várnál egy évet, ami alatt javítasz a felvételi pontjaidon!
2016. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy ha még el sem éred a felvételi pontot akkor nem valószínű h elvégzed,SE-ETK-ra mentőtisztire nem olyan magas a pontszám, viszont bent maradni nagyon nehéz, nekem sokkal több pontom volt mint ami kellett , mégis megszenvedtem az első 1,5 évvel aztán ott hagytam pedig meg volt minden tárgyam,első év meglehet könnyen ha szorgalmas vagy, de ott is az évfolyam felét meghúzzák anatból,aztán 2.évben meg bejön sok szakmai tárgy és egyre csak nehezebb végül csak pár ember végzi el a 80ból,ha annyira tiszt akarsz lenni, akkor menj debreceni v pécsi egyetemre és végezd el ott(könnyebb,de a színvonal alacsonyabb), de ha már a középsuliban se voltak vmi jó jegyeid nem nagy rá az esély h az ETK-n elvégzed, sztem ne jeletkezz át,és le lehet pontozni, de ez a színtiszta valóság,és nálunk is voltak olyanok akik átjöttek más egyetem tiszti szakjairól, ott minden ment nekik, itt meg elvéreztek....szóval én a helyedben mást próbálnék
2016. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ennnem voltam gimiben hude jo tanuló nem is lett olyan jo a felvételi ppntszamom megis az egyetem remekül megy, mert végre azt tanulom ami érdekel. És en pont azt látom hogy sokan akik gimiben kitűnően voltak, csont nélkül felvették őket itt megis kihullanak, mert teljesen más terep mint gimiben az öt tantárgyat bemagolni. Arról nem is beszélve higy sok évfolyam első szakmailag nulla hiába a sok ötös osztályzat....
2020. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!