Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha banki dolgozó szeretnék...

Ha banki dolgozó szeretnék lenni akkor egy közgazdasági szakközép suliban milyen szakra kell járni?

Figyelt kérdés
A Válaszokat előre is köszönöm!!!

2016. júl. 22. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Még mindig nagyon sokan elvannak tévedve a közgázt illetően.

Szóval ha banki dolgozó akarsz lenni, akkor először azt kell tisztázni, hogy pontosan milyen munkakörben tervezted ezt végezni.

Asztal mögött, ügyeket intéző személy, akivel a hétköznapi emberek beszélgnek vagy az aki hátul dolgozik pl. könyvelés, kockázat elemzés, stb.

Ugye mindenkinek más képzettségre van szükség.


A közgáz szakközép suli legjobb esetben egy érettségit ad, és a közgázhoz alapt tudást. Ennek ellenére egy sima érettségid lesz, amivel már bepróbálkozhatsz az asztalnál üldögéléssel.

Na de ezt az érettségit egy gimi is megadhatja, ahova ha mennél talán jobb képzést kapnál, és lehetne cél maga az egyetem is.


Érettségi után jöhet egy OKJ, közgáz után egyértelmű a pénzügyi és számviteli ügyintéző, vagy vállalkozás és bérügyintéző, ez 2 év. Ez után már jó esetben tudod mi az a számvitel, és elmehetsz dolgozni is vele.

Itt ajánlatos a mérlegképes is.

Ezzel már könyvelhetsz is, (jobb pénz)


Érettségi vagy OKJ után meg egyetem, közgáz szak!

Ezzel már bekerülhetsz a komolyabb munkákra is egy banknál, ahol nem minimálbérhez közeli összegekkel dobálóznak, és akár 2 év után már nettó 200 körül is járhatsz.



Szóval a közgazdasági szakközép akkor jó választás ha simán a könyvelés a célod, és utána OKJ. Az a baj vele, hogy a gimis dolgokban általában gyengébb, tanárok sem olyan jók, vagy szigorúak és elég gyér érettségi eredmények születnek, amivel a manapság 460-as ponthatárokat szinte lehetetlen elérni.

(Full 5-ös évvégi+full 5-ös érettségi) csak 400 pont!


Szakközépben nem tudom, hogy lennének-e szakok nálunk a gimiben volt közgáz osztály, de a színvonal botrány volt. Szóval középiskolán belül, közgázt illetően szakok nincsenek szerintem.


Ezeket kéne átgondolni, hogy mit is akarsz, mennyire látsz bele a közgázba, és mik a terveid.

Egy szakközépiskola semmi.


Számvitel pedig ha nem ismernéd: Logika, matek(4 alapművelet professzinális használata), és sok magolás.

2016. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudsz esetleg valamilyen iskolát ajánlani?
2016. júl. 22. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hol laksz. Emellett a terveid sem ismerem, hogy mit akarsz.
2016. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom.
2016. júl. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!