Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha matek fakultációra fogok...

Ha matek fakultációra fogok járni, de mégsem teszek emelt érettségit, akkor könnyebben megy majd a középszintű?

Figyelt kérdés
Pontszámítás miatt nem kockáztatnám meg, hogy nem vesznek fel. Tehát a közepszintű attól még könnyebb lesz?
2016. júl. 22. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen,


de ha fakultáción az emelt szintű dolgokat gyakoroljátok, és hiányosak vagy nem pontosak az ismereteid az alap dolgokból, akkor nem lesz attól jobb az eredményed, hogy fakultációra jársz.


De ha utána valami műszaki vagy olyan szakon tanulsz tovább, ahol szintén kell a matek, akkor előny lesz, hogy te gimiben faktos voltál matekból.

2016. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lesz matekod egyetemen, mindenképpen ajánlom a fakultációt, és nem az érettségi miatt, hanem az egyetem miatt.
2016. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én jártam matek faktra, de közép érettségit csináltam, szerintem egyáltalán nem készít fel az emelt a középszintűre. Persze elméletileg megy, de be is kell gyakorolni a feladattípusokat, hogy a 90%-uk menjek kisujjból, a maradék 10% gondolkozósra meg legyen időd. Viszont szerintem a közép érettségire bőven elég felkészülés az, ha a régi érettségiket végigcsinálod, ami meg nem világos, annak meg utánanézel.


Egyetemen meg tényleg hasznos, ha nem ott hallasz először integrálásról meg deriválásról.

2016. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!