Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolára lenne...

Milyen főiskolára lenne érdemes mennem? Hova vennének fel ezzel az eredménnyel?

Figyelt kérdés

Igazából sosem voltam valami jó tanuló.11.-ik végén majdnem megbuktam matekból,épphogy megkaptam a 2-est.Aztán nyáron elmentem diákmunkára.Ott rájöttem,hogy azért ezt nem csinálnàm életem végéig.Aztán láttam a Pain & Gain című filmet,ami hatalmas motivációt adott.Akkor jöttem rá,hogy én bizony többre vagyok képes és nem szabad beérnem a kevesebbel.Akkor álltam neki tanulni.Szerettem volna főiskolára menni,de végül nem jelentkeztem,mert nem találtam semmi hozzámvalót és féltem,hogy nem fognak felvenni.Végül írtam efy egész jó érettségit

Magyar 5-ös 85%

Töri 5-ös 86% (a legrosszabb tételt húztam,lehetett volna jobb)

Német 5-ös 80%

Matek 3-as 51%

Informatika 4-es 60% (ezt sajnálom a legjobban,tkp.a 4 év alatt semmit nem tanultunk infóból,úgy ültem be érettségizni,hogy azt sem tudtam,mi az az Access,tudom ezek csak kifogások)

Gépgyártástechnológiai technikus szakra jelentkeztem.Ez két év.Egy jó,keresett szakma a környéken,meg is fizetik.Viszont nekem már bántja az önérzetemrt,hogy nincs diplomám.Ha végzek,szeretnék elmenni fősulira,legalább levelezőre.De mire?A történelmet szerettem,ez volt a kedvenc tantárgyam.Még érdekel az ilyen politika,közigazgatás.

Amit a világon a legjobban szeretek,az a súlyzós edzés,a testépítés,az erőemelés.Ez az életem.Tkp.ezért kezdtem el tanulni,mert rájöttem,hogy 12 óra fizikai munka mellett nem tudok rendesen edzeni ésa minimàlbérből sem tudok tisztán kajálni.

Viszont ezekből nem nagyon lehet megélni.Vagy próbáljam meg a gépészmérnökit?Vagy mi vsn esetleg,ahova nem kell komolyabb matek és ér is valamit?



2016. júl. 23. 01:29
 1/7 anonim válasza:
9%

Szia!

Szerintem -ha már műszaki területen próbálkoztál-mérnökit próbálj meg. Nem tudom, hol laksz, de a Miskolci Egyetem Anyagmérnök képzése egyáltalán nem nehéz, sőt... Két félév matekot kell túlélni, cserébe van duális képzés és renfmgeteg szakirány.

2016. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

gépészmérnöki? matek nélkül?


gyerekek, még ha az egyetemet ki is lehet bekkelni, jó mérnök szakember nem lesz humánosból, ami eléggé látszik a jegyein.

2016. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Mérnökinfó, proginfó?


Középiskolában kb minden évben 2-es voltam matekból, mégis megpróbáltam és eléggé jól megy. Arra számíts, hogy nagyon kemény, de nem lehetetlen, én például első félév után megszerettem a matekot.

2016. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Közigazgatásszervezőről mit gondoltok?

Vagy a közlekedésmérnökről?Egyik ismerősöm se volt jó matekból(2-es érettségit írt),mégis közlekedésmérnök lett

2016. júl. 24. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a matek és majdnem megbuktál gimiben akkor a mérnöki nem fog menni.

A közigazgatás-szervező, főleg ha az NKE-n (Mo legjobb egyetemei között van a végzettek keresetei alapján) végzed el akkor ott már sínen vagy. Könnyű elhelyezkedni vele.

2016. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta jártam magántanárhoz,12.-ben már stabil 3-as voltam.Az érettségi is meglett 3-as.A közigazgatásszervezővel jól lehet keresni?
2016. júl. 24. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem összehasonlítandó egy középiskolai matek az egyetemmel. :) Erre ne alapozz.

Igen, jól lehet vele keresni. Jolly Joker szak.

2016. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!