Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni....

Újságíró szeretnék lenni. Milyen szakra mennyek? Melyik tantárgyból kell jónak lennem? És megéri egyáltalán újságírónak lenni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 23. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Például, ha újságíró akarsz lenni, elsősorban tanulj meg helyesen írni... "Mennyek" - ez most komoly, egy leendő újságírótól??
2016. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha a "menjek"-et nem tudod helyesen leírni, szerintem jó nagy ívben kerüld az újságírói szakmát.
2016. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jó oké, véletlenül elírtam! Bocsánat! Senki sem tökéletes! Remélem ettől még nem dől össze a világ. Vagy igen?

Tehát : menjek*

2016. júl. 23. 19:50
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ne is haragudj, ha valaki ilyet "elír" (ez amúgy nem elírás... az elírás az jelen esetben félregépelés lehetne. EZ NEM AZ!), az totálisan alkalmatlan minden olyan pályára, amihez néminemű intelligenciára is szükség van. Vagy akár az általános iskola 3. osztályának elvégzésére.
2016. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Siettem és ezért volt

Amúgy ebben az évben helyesirás versenyt nyertem:-)

2016. júl. 23. 20:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
OKJ-s képzések terén nem tudom mi a helyzet, de egyetemen kommunikáció és médiatudomány szakon van ide vágó szakirány.
2016. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Sok ilyen durva kritikát fogsz még kapni az életben. Kezd el megtanulni, hogy ne foglalkozz velük. Aki annyira primitív, hogy egyetlen rosszul leírt szó miatt ekkora hiszti és ítélkezésáradatot zúdít a nyakadba, csak a saját feszültségét vezeti le rajtad. Xard le!


Irodalom, nyelvtan, általános műveltségre gyúrj. És akármi megéri, ha jó vagy benne. Akkor megtalálod a helyed.

2016. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

menjek (6 betű)

mennyek (7 betű)


Nyugodtan bevallhatod, hogy ösztönösen jött ez, de ezekre nagyon figyelni kell. Azonnal elkönyvelnek egy hülyének, főleg ilyen durva hibáknál, és okkal teszik.

Persze van aki átnézi a helyesírást ha komolyabb helyen vagy, de kezdőként ne nagyon álmodozz ilyenről, hiszen örülj ha valami noname lapnál kapsz helyet.


Amúgy nem mindegy, hogy mivel akarsz foglalkozni.

Sok helyen az van, és azt kell írni amit a vezetőség mond, saját vélemény kifejtésre nincs mindig lehetőség.


Nem vagyok egy nyelvtan bu*i, én se tudok helyesen írni, de ha újságíró akarsz lenni, és versenyeket nyersz, akkor ilyet nem kéne... még véletlen sem..

Egy villanyszerelő se mondhatja azt, hogy véletlen rosszul kötötte be és megcsapta a családot az áram... mert sietett....

2016. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó három: Nagyon köszönöm a normális, segítő szándékú válaszokat. Jó, hogy még vannak ilyen emberek:-)

Tanácsotokat igyekszem megfogadni, máskor jobban odafigyelek.

Mégegyszer köszi.

2016. júl. 23. 20:39
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Erre leírja egyben, hogy "mégegyszer".

Vannak még reménytelen emberek...

2016. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!