Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az hogy az önköltség...

Miért van az hogy az önköltséges szakra több pont kell mint az államira?

Figyelt kérdés
Nézegettem az egyetemeket és megállt a szemem a debreceni orvosi egyetemen , az államilag támogatott szak 409 pont míg az önköltséges 438...miért van ez? elírás?(mindenhol így van írva)

2016. júl. 26. 23:37
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Meg van szabva, hány önköltségest vesznek fel, és úgy húznak ponthatárt. Ha önköltségesen az utolsó felvett embernek 438 pontja volt, akkor annyi a ponthatár.
2016. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de az államira miért kell kevesebb pont? VAgy úgy van hogy 409 =állami ez mondjuk 40 ember és a 41. nek 410 kell összeszedni a 42.-nek 411.....
2016. júl. 26. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak olyanok, akik nem akarnak államira menni. Vagy már elhasználták az államis féléveiket.

A kommentedbe írtakat nem tudom értelmezni, abszolút butaság.

2016. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm.Akkor 2015-ben ha összeszedtem volna 409 pontot felvettek volna.Idén ez 425.Gondolom jövőre még több lesz. Köszönöm a segítséget.
2016. júl. 26. 23:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül lesz több. A jelentkezők számától, a szakra felvehetők számától és a jelentkezők pontszámától függ a ponthatár. Ezek alapján rangsorolnak. Ha a kapacitás30 fő, akkor a 30 legmagasabb pontszámú jelentkező kerül be, és a 30.-é lesz a ponthatár.
2016. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A pontos válasz: Ha önktges vagy akkor ha végeztél nyugodtan mindenféle kötelék nélkül mehetsz ki külföldre. Amíg az államnak az a jó ha itt maradsz. Mivel akkor a beléd fektetett pénz jobban megtérül.

Egy élet adózása sokkal több, mint egy jelenlegi 12 millió.

2016. júl. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz több jövőre, legalábbis nagyon remélem. :D Idén vagy 20 pontot ugrott a Semmelweis-t kivéve az összes orvosi egyetemen, ami rengeteg. Ha még ennél is magasabb lesz a ponthatár, hát akkor megbaxa a qrvaélet. :D
2016. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Köszönöm mindenkinek.
2016. júl. 30. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!