Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek szerintetek? Most...

Mit tegyek szerintetek? Most érettségizek ősszel újra belőle, vagy májusban? Felvettek felsőoktatási szakképzésre, persze a cél az alapképzés lett volna. De elrontottam a felvételi tárgyam érettségijét.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ha májusban teszem, addig legalább meglátom hogy mennyire megy és válik be ez a szak. Szerintetek? Hol lehet újra érettségizni pesten?
2016. júl. 27. 05:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha felvettek felsőoktatási szakképzésre már azzal is előrébb vagy. Nem tudom mennyi pont kell még az alapszakodhoz. De ha nem sok akkor inkább végezd el a felsőoktatási szakképzést utána jelentkezel az alapképzésre, és ebből a felsőoktatási szakképzésből beszámítanak jó pár kreditet az alapképzésre.


A felsőoktatási szakképzésben megszerzett oklevél után az azonos képzési terület alapképzési szakján , osztatlan mesterszakon az alábbiak szerint kapható többletpont:


jeles záróvizsga eredmény alapján 30 többletpont,

jó záróvizsga eredmény alapján 20 többletpont,

közepes záróvizsga eredmény alapján 10 többletpont.

2016. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezeket tudom. Csak mivel nagyon rossz lett a felvételi tárgyam eredménye, mindenképp újra kell belőle érettségiznem az alapképzéshez. Bocsi ha nem volt egyértelmű :) csak nem tudom hogy az fna képzés 2.félévében mennyire tudok egyetem mellett az érettségire készülni májusra.
2016. júl. 27. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
kb +1 tárgynak fog tűnni. Nézd meg a tantervet, hogy mennyi és milyen tárgyak lesznek a 2. félévben. Általában odaírják hogy hány óra előadás/gyakorlat tartozik egy tárgyhoz. Így nagyjából tudsz következtetni mennyi szabadidőd marad. Május végétől pedig már vizsgaidőszak. Nem tudom milyen szakra jelentkeztél de nem mind egyforma. Van ahol a szorgalmi időszak lazább viszont több a vizsga. De ez mind kiderül a tantervből mert benne kellene legyen, hogy kollokviumos a tárgy vagy gyakorlati jegyes.
2016. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!