BME vs Corvinus? Diploma?

Figyelt kérdés

Egyre több helyről hallom, hogy a BME gazdaságtudományi kara túl fiatal, nem olyan jó aaz oktatás stb, míg a Corvinus nagy múlttal rendelkezik és a végzett hallgatókat kiajánlják, kezdőként akár 3-400ezret is keresnek. A BME-n pedig mindez max. csak sok megfelelő kapcsolattal lehetséges.


Kérdésem a következő: Ha a BME-n végzem el az alapképzést, majd mesterre a Corvinusra megyek, gyakorlatilag akkor ott is végzek... Így ajánlhatnak engem onnan cégekhez, munkahelyekhez? Nagy hátrány, ha csak a mesterképzést végeztem ott, az alapot máshol?


(A Corvinusra nem nagyon lenne meg a pontom, ha csak lentebb nem viszik a ponthatárt 5-10ponttal a fizetősön, de a BME-re 400 meglenne a most induló ösztöndíjas képzésre.)


Köszönöm előre is!

Mellesleg bocsánat, ha dupla, tripla betűk, elírások vannak a szövegben, telefonról írok és minden ok nélkül időnként megbolondul a billentyűzet.



2016. febr. 10. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
BME alap, BCE mester teljesen megállja a helyét.
2016. febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen mindegy...
2016. febr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

rendszeresen van itt nagy vita a fórumon is, ahol a BME-sek és a Corvinusosok összekapnak.

de konkrétan az tudna erre válaszolni, aki mindkét egyetemen tanulta ugyanazt a szakot. olyan meg nem sok van:D

a BME valóban erősebb a mérnöki képzésben, míg a Corvinuson pl a biomérnök elég gyenge. fordítva is igaz, hogy a gazdaságtudományi dolgok a Corvinuson jobbak. DE ebben nem éles a különbség , teljesen megértem,hogy nem akarnál fizetősre menni a Corvinusra, amikor a BME-n bekerülnél államira..

szerintem ha a mestert végzed a Corvinuson, az alapot a BME-n, az teljesen korrekt. így ha majd a leendő munkáltatóid az önéletrajzodat nézik, mindkét nagy egyetem szerepel benne.:)

alapvetően mindkét egyetem jó ezen a téren. úgyhogy nagyon nem lőhetsz mellé.

2016. febr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is ezek között dilemmázok. Elvileg a BME-n csak a pénzügy nem annyira jó, a nemzetközi és a gazd-men azok versenyképesek. Szóval ha pénzügy érdekel a BME-n akkor BGE inkább. De másik két szak ott is jó, én is megjelöltem mindkettőt, de reménykedek azért, hogy elég lesz a pontom a BCE-re. Tényleg csak azért jelöltem hármat(köztük BME is), mert három ingyenes (és hátha jobb esélyek), de csak egy helyre akarok menni igazából és oda már évek óta..4 éve..De ha a BME lesz meg, akkor is elkezdem, már nem várok még egy évet. Azért olyan nagy különbség csak nincs, hogy egy évet kihagyjon az ember.
2016. febr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a BME, BGE, BCE mind népszerű, és elismert egyetem, annyira nem tudsz közülük rossz döntést hozni, az amúgy igaz, hogy a BME-n a műszaki vonal az erősebb, és az, hogy az egyetem műszaki irányultságú, ez meghatározza a gazdasági képzést is, és talán nehezebb kicsit, mint máshol. A Corvinusról sokan azt mondták, hogy annak ellenére, hogy elismert, nem tartozik a legnehezebb gazdasági egyetemek közé, ezt nem tudom, mert nem arra járok, csak többen állítják.
2016. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

"Elvileg a BME-n csak a pénzügy nem annyira jó"


Miből gondolod, hogy nem jó a pénzügy-számvitel a BME-n? :P 2015-ben indítottak először a BME-n PSZ szakot. A tanterv 80%-ban megegyezik a GM/NG szakkal, csak néhány tantárgy más + a specializációk.

2016. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

'A tanterv 80%-ban megegyezik a GM/NG szakkal, csak néhány tantárgy más + a specializációk.'


és a GM pl alapból büfé mindenhol...

2016. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
miért lenne büfé? :DDDDDD
2016. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Végül megjelöltem ilyen sorrendben: Corvinus, BME, Gazdasági Egyetem. Bár gondolkodom, hogy a BME-t és a Gazdasági Egyetemet megcseréljem...


Szerintetek ez a kettő közül melyik a jobb?

2016. febr. 10. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó helyen hagyd a BGE-t.
2016. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!