Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érezheti magát egy 13...

Hogy érezheti magát egy 13 éves fiú, amikor elkerül középiskolába, kollégiumba úgy, hogy addig egész nap anyja, apja körbevette, mert mindketten tanárok. Nem készül ki idegileg. Nem lesz honvágya?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

13 évesen nem valószínű, hogy középiskolába megy valaki...

Max nyolcosztályos gimibe kisgimisnek, de azt még nem is számolják középiskolának, illetve ki az, aki az általános iskolás korú gyerekét elengedi koliba úgy, hogy előtte nem volt hozzászokva?

2010. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
középiskolába 14-15 évesen mennek a fiuk,de a lányok is...
2010. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem poénból akarják koliba adni, hanem mert így előnyösebb (rossz közlekedés, nagy távolság...). Ha eleinte napi szinten tartjátok a kapcsolatot, az enyhíthet valamit a honvágyon, középsuliból meg hetente úgyis hazajárnak. Előbb-utóbb hozzá fog szokni. Azt sem tudjuk, hogy mennyire barátkozós, mert ha az elején összehaverkodik a lakótársakkal, szomszédokkal stb. akkor könnyebb lesz.

Azt a 13 évet viszont én sem értem.

2010. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! Nekem ugyanez volt a helyzetem. De szó szerint A kollégium mindenki számára egy nehéz feladat, nem csak akiket körülvettek. Mindenki retteg tőle milyen lesz.. Én is így voltam de nem bántam meg, hogy elmentem koleszba, néha nehéz, néha honvágyam van(de csak néha mikor lesz valami hétvégén) Egy szóval: ha van egy kis alkalmazóképesség a gyerekben akkor menni fog.

alkalmazkodóképesség

2010. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendesen 8. után fog elmenni, de fiatalabb , mint a többi, mert 1 évet kihagyott még az elején az általánosnak.
2010. ápr. 18. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Én először egyetemen kerültem koleszba, szüleim féltettek, mert szerintük antiszoc vagyok, de nagyon jól érzem magam. :) már csak 2-3 hetente járok haza.


Szerintem jó ha sokat van/volt táborban szülők nélkül.

az rövidebb idő, szoktatásnak jó.

Mondjuk nagyon sok függ a leendő szobatársaitől. Meg is tudják keseríteni az életét, de ha szerencséje van, és jó szobatársakat fog ki, akkor jól fogja érezni magát. No meg a napi egy telefon a szülőktől :)

2010. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!