Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon elbizonytalanodtam afelől,hogy elkezdjem e fősulit vagy nem?Sikeresen fel lettem véve informatikus szakra,de az lenne a bajom,hogy mivel a szlovák nem megy teljesen jól így magyarként nehezebb helyzetem lenne ,továbbá ismeretlen környezet illetve a beavatáson is aggódom egy kicsit továbbá azon is ,ha nem fog úgy menni ahogy szeretném az komoly problémákat jelentene a pénzügyekre nézve is ,mivel csupán ösztöndíjból tudom magam fenntartani az otthoni támogatás nem igazán jöhet szóba.
2016. júl. 27. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem jelentkeztél magyar egyetemre/fősulira?
2016. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert ahová szerettem volna(mérnőkinfó) emelt kellett volna illetve több tantárgyból is amire nem igazán volt lehetőségem nálunk.
2016. júl. 27. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a szülői háttered, de én (ismétlem, ez személyes vélemény) kihagynám ezt az évet, felvenném magyar ismerősökkel, vagy valamilyen úton módon tanárokkal a kapcsolatot és egy év alatt felkészülnék az emelt érettségire. Mivel szlovákiai vagy, gondolom Pestet választanád. Rengeteg magántanár van aki felkészít, de neten is fenn van minden magyarul. Tankönyvek, vizsgakövetelmények. Talán még nálatok is találsz tanárt aki felkészít, vagy csak egy-két alkalommal irányt mutat, hogy hogy-mit készülj.

De ha csak rákeresel neten is rengeteg találatot kapsz, hogy hogy érettségizhetsz Mo.-n, mi a menete, erre ne nekem kelljen rákeresnem neked légyszi. :)

Megjelölhetsz itthon három szakot ingynesen, a koli viszont pénzbe kerül, de anyagi és tanulmányi helyzettől függően kaphatsz ösztöndíjat.


Vagy elkezded a szlovákiai fősulit, megnézed milyen, ha nem tetszik ott hagyod. Vagy nem tudom, ott hogy megy, itt az első félévet még nem kell vissza fizetni.

2016. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem ne aggodj felteles modban! Ez csak nem vezet sehova.

A szlovak valamennyire kell hogy menjen ha ott szulettel es elsz. Lehet mehetne jobban is, de hidd el a kenyszer nagy ur. Ha elkezded csinalni majd belejossz. Ha pedig ugy erzed mindent megtettel es megsem megy, akkor dontened kell, hogy kihagyod az evet, kuzdesz, vagy ..... akarmi.

De ne most csinald ossze magad! meg el sem kezdted!

2016. júl. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 es megy bizony valamennyire pl boltban vagy orvosnál annyira nem vagyok gondban ,de például egy iskola már nehezebb...Egyébként sok mindent megértek ,de a válaszolás már kimondva nem annyira megy ,mint olyan körmondatokat mik a gondolataimban ott lennének...Középsuliban megvoltam abból,hogy párszor elvoltam az adott anyagot és megvolt a kettes érettségi meg a hármas ,mert nyögtem és nem igazán tudtam a házasság témához hozzászólni.
2016. júl. 29. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!