Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi, fogorvosi vagy gyógysz...

Orvosi, fogorvosi vagy gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Szívem szerint elvégezném az orvosit és a gyógyszerészetit is! Ugye ezek teljes embert igénylő munkakörök,sajnos nem olyanok mint a gazdasági szakok,hogy akár többet is el tud végezni az ember valamivel párosítva. A gyógyszerészetire idén bejutottam, az orvosira nem tehát egy évem alapból kiesne ha újra akarok jelentkezni. A féléveimet nem akarom pazarolni kipróbálás címszóval. Igazából az orvosi volt a szívem választottja,de mire elvégzem szerintem 30 éves leszek...Viszont szeretem a pörgést,szeretek emberekkel foglalkozni, a változatosságot igénylem,hogy mindig legyen dolgom. Ajj mit tegyek?
2016. júl. 28. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdés. ha biztos vagy benne,hogy az orvosi való hozzád és szíved szerint azt csinálnád,akkor várj egy évet. ne iratkozz be.

én is azt hittem anno,hogy hát a világ vége,hogyha egy évet elpazarlok,amíg mindenki már egyetemre jár a volt osztálytársak közül. de az az igazság,hogy egy év hamar elmegy. tudsz addig újraérettségizni októberben(hogy biztosan bejuss az orvosira). ha ez megvan akkor van pár hónapod dolgozni, pénzt gyűjteni. ha nagyon jól álltok,akkor legalább önkénteskedni menj el. és ha nincs még nyelvvizsgád akkor tedd le..stb. el lehet hasznosan is tölteni ezt az egy évet. én tényleg a munkára szavazok, mert orvosi első félév nagyon húzós,rengeteg könyvet és eszközt,felszerelést kell megvenni. piszok drágák a könyvek. erre jó spórolni.meg az egyetemi évedre is. szóval nem a világ vége,hogyha egy évet kihagysz.

inkább hagyd ki, mint hogy elmenj a gyógyszerészetre és onnan menj át az orvosira jövőre. úgy egy állami évet elpocsékolnál.. pedig az jól jönne, ha csúsznál majd(előfordulhat).

úgyhogy gondold át még a beiratkozásig. ha jövőre megpróbálod az orvosit,ne iratkozz be.

persze gáz,mert így elvetted a helyet valakitől.

2016. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!