Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanátok /...

Melyiket választanátok / válasszam? Gyógyszerészeti vagy fogorvosi?

Figyelt kérdés
mindkettőt a Semmelweisen jelöltem meg..de a sorrenden még lehet változtatni..és nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Mit tanácsolnátok? Mi szerint döntenétek?

2012. jún. 21. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Jó fogorvos hülyére keresi magát... A gyógyszerész meg nem hiszem hogy magánpraxisba tudna kitörni...
2012. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Másodiknak üzenem, hogy gyökér. A fogorvos és a gyógyszerész is megérdemli a doktor címet, ugyanis mindketten fontos részei az egészségügynek és végigszenvedték az orvosi egyetemet.

Gyógyszerészként is jól lehet keresni akár patikusként akár gyárban kutatóként. Mind2 képzés 5 éves, szóval itt sincs különbség. Inkább ezt vedd figyelembe: gyógyszerészetin rengeteg a kémia, míg fogorvosin főleg anatómia kemény az elején, majd utána is inkább emberközpontú az oktatás (mármint főleg emberrel kapcsolatos dolgokat tanulnak).

Szóval ha kémia, akkor gyógyszerész, ha ember és közvetlen kapcsolat a beteggel akkor fogorvos (bár patikában is közvetlen kapcsolatban vagy a beteggel, de pl. gyárban nem sok beteggel fogsz találkozni).

Ha nagyon gáz, és nem tetszik már az első év után akkor át tudsz jelentkezni, sok tárgy átfedi egymást első évben.

2012. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány pontod van ?
2012. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
menj fogorvosira, mert én gyógyszerészt jelöltem ne vedd el előlem a helyet :-D
2012. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!