Társadalomismeret Emelt szintű érettségivel kapcsolatban tud segíteni valaki, aki csinálja vagy csinálta?

Figyelt kérdés

Nem járok már suliba, de majd ebből szeretnék érettségizni. Egyetemi felvételihez kell.


Emelt szintű érettségiről van szó.

Miből érdemes készülni írásbelire és szóbelire? Milyen könyvekből, internetes forrásokból?

Hol találhatóak tesztfeladatok?


Szóval minden ami erre az érettségire való felkészüléshez kell.

Privát üzenetet is szívesen várok.


Hálásan köszönöm előre is.



2016. júl. 28. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Giddens, andorka szociologia , pszichologiai es alapveto gazdasagi ismeretek kellenek hozza. Erdemes neten nezelodni
2016. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az említett két szerző Szociológia könyveit megtaláltam. Köszönöm.


Pszichológiához és "alapvető gazdasági ismeretekhez, milyen könyvet ajánlasz?

Vagy ki milyet ajánl?


Valami egyéb könyv még?


Köszönöm szépen.

2016. júl. 28. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezekhez nincsenek tipikusan könyvek. Legjobb, ha az előző 5 év szóbeli tételeit összegzed és azokhoz keresel kész tételeket. Az ìràsbelire ìgy is rengeteget kell majd készülnöd.
2016. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a szóbelis tipp jó. Köszönöm.


De írásbelire sincs semmi irodalom ami ajánlott lenne? A fenti kettőn kívül?

2016. júl. 28. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem olvastam hozzá semmi könyvet, a tételeket kidolgoztam illetve jó nagy részüket megkaptam kidolgozva és én is az előző évek érettségijeit töltögettem :) Nekem így lett 5ös
2016. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnel menni?
2016. júl. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!