Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor/milyen esetben lehet...

Mikor/milyen esetben lehet fellebbezni az egyetemi felvételivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy lehet fellebbezni a felvételivel kapcsolatban, ha pár pont híján veszik fel csak az embert.


Ez pontosan mit jelent, mennyi az a pár pont, aminél esetleg fel is vesznek? Vagy rosszul tudom?



2016. júl. 7. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet fellebbezni csak akkor, ha rosszul számoltak. Ha pár ponttal csúsztál le, akkor kint maradsz, nem fognak a fellebbezés miatt felvenni. Ez nem középiskola.
2016. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, hogy lehet fellebbezni a felvételivel kapcsolatban, ha pár pont híján veszik fel csak az embert. "


- Miért fellebbeznél azért, mert felvettek?


Vagy mi értelme volna a ponthatárnak, ha pár pont eltérésnél lehetne papírozni, hogy mégis felvegyenek?

2016. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak eljárási hiba miatt lehet fellebbezni, mert a pontokat direkt úgy állapìtják meg, hogy adott számú ber kerüljö be. Ha lemaradsz kimaradsz, ennyi a törtènet.
2016. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elírtam azt a mondatot véletlen, szóval "Úgy tudom, hogy lehet fellebbezni a felvételivel kapcsolatban, ha pár pont híján NEM veszik fel az embert."


Okés, köszi, akkor aki mondta nekem ezek szerint semmit sem tud a dolgokról.

2016. júl. 7. 12:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Még annyit fűznék hozzá, hogy ez úgy jött, hogy néztem a korábbi statisztikákat, és sok szaknál láttam, hogy tegyük fel 100 embert vehetnek fel maximum, de csak 91 embert vettek fel államira, és 2 embert önköltségesre, tehát 7 hely még maradt a maximum 100-ból.


És erre mondta egy ismerősöm, hogy az a 7 hely, vagy pár hely ami üresen marad, az azoknak van kihagyva, akik fellebbeznek, vagy hogy önköltségesről átvegyék az embereket következő félévben.


Ehhez tudtok mondani valamit, hogy az egész hülyeség, vagy van-e egyéb ok az üres helyekre?

2016. júl. 7. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a hét hely kimarad, mert

- ha eggyel lejjebb viszik a ponthatárt, márt több mint hetet kellene felvenni

- nem akarták feltölteni a keretet. A max csak max, nem azt jelenti, hogy fel kellene tölteni. Esetleg éppen azért, mert a kar másik szakján már (OH engedélyével) túllépték a keretet

2016. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Így már minden világos!


Amúgy tiszta dili vagyok, gondoltam, hogy az egyik ok az, hogy több ember lehet a 7 helyre, csak valamiért ez mindig kimegy a fejemből.

2016. júl. 7. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!