Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi? Érdemes egyáltal...

Pótfelvételi? Érdemes egyáltalán megpróbálnom?

Figyelt kérdés
Iden jelentkeztem felsőoktatási okj egyetemi képzésre. Tavaly 280 pont volt a minimum. Most 280 pontról 240 pontra levitték. Nekem 218 pontom lett. Van esély arra, hogy lejjebb viszik a pontot vagy, hogy bármilyen módon is felvesznek? Azért gondoltam, hogy talán lenne esélyem, mivel csak már ugye költséges képzés van. Megpróbáljam a pótfelvételit vagy engedjem el?

2016. júl. 29. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a felsőoktatási FSZK-ra gondolsz, akkor ott tavaly is 240 volt a minimum pont. Csak akkor érdemes megpróbálnod a felvit, ha van legalább 240 pontod. Ha nem érné el a pontot senki, akkor nem vennének fel az adott szakra senkit. Ezt nem vihetik lejjebb, mert ez a jogszabályi minimum, és a jogalkotó ezt valószínűleg a közeljövőben nem lejjebb, hanem még feljebb fogja csak vinni.
2016. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az előző is mondja.

240 alá nem viszik, mint ahogy egyetemen sem viszik 280 pont alá a határokat.

Érettségizz újra, biztosan többet is ki tudsz hozni magadból, mert ez azért elég siralmas.

2016. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engedd el. Érettségizz újra 1-2 tárgyból, mert ez nagyon rossz eredmény. Gondolom valamit rendesen elszúrtál, biztos tudsz jobbat is teljesíteni.
2016. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!