Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemmel kapcsolatos kérdése...

Egyetemmel kapcsolatos kérdések - Semmelweis Egyetem ETK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felvettek a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi karára, és lenne egy jó pár kérdésem, remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm mindenkinek! :)


1. A beiratkozás hogy zajlik, és mennyi időt vesz igénybe?

2. Ha nekem nemzetközi diákom van (amit nem vettek vissza gimi végén, olyan narancssárga) akkor is új diákot kell csináltatni? Ha nem, akkor első nap tudok igényelni rá matricát? (kihagytam egy évet, így nincs már érvényes matricám) Vagy esetleg iskolalátogatási papírt?

3. Milyenek az egyetemen a tanárok?

4. Első félévben szükséges lesz tankönyveket venni?

5. Milyen a testnevelés óra? Úgy tudom egy héten kétszer van.

6. Tudom, hogy a tantárgyakat majd fel kell venni, de azokat majd a beiratkozás után, igaz?

7. A Semmelweis levelet küld azt tudom, mivel ez hosszas dolog ezért ha csak augusztus végén küldik le, akkor sincs baj, igaz? (nem megyek koleszba)

8. Első nap esetleg fekete-fehérbe kell menni? Tudom, hogy nem gimánzium meg nem évnyitó, de nem vagyok semmiben sem biztos.

9. Milyenek a hallgatók az egyetemen? A szakok között mennyire van 'keveredés', mármint mindenki csak a saját csoporttársaival beszélget, vagy nem feltétlen? Milyen a fiú-lány arány?

10. Milyen tanszerek szükségesek az egyetemre?

11. Nagy hátrányom származik abból, ha nem megyek el gólyatáborba?

12. Sok óra van az első két félévben? Az a helyzet, hogy szeretnék egy emelt kémiát tenni és majd újra felvételizni gyógyszerészetire, nyílván sokat kell tanulni, de lehetséges mellette felkészülni egy érettségire is?

13. Mekkora az épület? Könnyen el lehet tévedni?

14. Szükséges adókártya a beiratkozáskor? Nekem nincs még, így ha kell akkor csináltatok addigra.

15. Esetleg bankszámlaszám kell?

16. Első évben van boncolás? Mármint kell menni boncolásra?

17. Mindegyik órán be kell majd mutatkozni? Sokat kell a tanárokkal beszélni? Lehet furán hangzik, de eléggé félénk vagyok, sőt, nagyon is, így remélem nem sok olyan tantárgy lesz ahol be kell mutatkozni, esetleg mesélni magadról.


Tudom, sok kérdésem van, és sajnálom ha van közöttük hülyeség is, csak nagyon izgulok már az egyetem miatt. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. aug. 2. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

2. Új diákod lesz, a régit nem használhatod. Matricát csak az újra fogsz kapni.

6. Igen. Nyilván..

7. Nincs.

8. Remélem, viccelsz. Egyetemen nincsenek ilyen baromságok.

9. Közös előadások során nyilván keveredés van. Meg gólyatáborban is megismerhetsz más szakos hallgatókat.

10. Toll meg füzet.

11. Nem.

12. Mintatervet nézd meg az egyetem honlapján, és te is el tudod dönteni, hogy ez neked sok e.

14. Szükséges, igen. Egyetemre kell.

15. Igen, kell.

17. Nem, ez nem óvoda.

2016. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. küldenek levelet, mikor és hol legyél, ott lesztek ötszázan, vársz ezer órát, aztán megbánod, hogy jelentkeztél.

2. új diákot kapsz, kérhetsz igazolást, amíg nem jön meg.

3. vannak nagyon jók, és vannak nagyon rosszak. mint mindenhol. mindegyik számodra fontosat meg fogod ismerni időben.

4. igen. de te döntöd el, hogy számodra mi a fontos.

5. heti 1, tízet kell teljesíteni, van általános tesi (tré), és vannak labdasportok, amire helyette járhatsz. plusz aerobik, zumba is, de azokkal max 2-t igazolhatsz.

6. beiratkozás valszeg szombaton lesz, hétfőn meg a tárgyfelvétel, kedden sportnap, és szerdától péntekig dögunalmas bevezető kurzus, nekünk legalábbis így volt.

7. időben ki fog menni a levél. abban van a neptun kódod is, stb.

8. el sem kell menni az évnyitóra, ha nem akarsz. ha elmész, nem kell díszmagyarban, csak legyél csinos.

9. kevés a keveredés, inkább csak a választható tárgyakon. az arány attól függ, hogy fiú vagy lány vagy e, de gyanítom, hogy lány, így azt kell mondanom, hogy szar :D nem valószínű, hogy itt találsz magadnak vkit, mert aki van, azt már elhappolták :D

10. toll, papír, türelem, józan ész.

11. nem. én nem voltam, és állítólag elég szar is volt, pár napig beszéltek róla, de kb egy hónap után már mindenki elismerte, hogy nem volt túl jó és nem vesztettem semmit. ha barátkozós típus vagy, akkor nincs mitől tartanod.

12. elég sok. rengeteg 1-2 vagy éppen 0 kredites tárgy, aminek semmi értelme, és csak lopja az időt. fogsz tudni mellette tanulni, ha igazán akarod, de nem lesz egyszerű sem most sem később.

13. nem nagy az épület, csak a termek éppen új számozást kapnak, az összezavaró, de eltévedni egy két esetben lehet csak :)

14. szerintem nem kell, nem emlékszem, hogy kéne.

15. főleg nem.

16. nem kell, de ha jól tanulsz, felvehetsz egy választhatót, aminek a keretein belül mehetsz. csak preparátumokat fogtok tapizni, na azt viszont KELL.

17. kb egy tárgy van, ahol érdekled a tanár a vizsgán kívül, a hivatás és személyiség, de ott kis csoportokban lesztek, azokkal, akikkel szinte végig minden gyakon együtt leszel, őket meg jobb, ha megismered, és ők is téged. rengeteg segítséget jelenthetnek majd.

2016. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Borzasztóan köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek!

A levelet időközben megkaptam, bizony kell adókártya és bankszámlaszám is a neptunra.

A gólyatáborral kapcsolatban örülök, hogy nem nagy szám, mivel nem igazán terveztem elmenni.

A fiú-lány keveredés abszolút kíváncsiság volt, nem azért megyek egyetemre, hogy találjak magamnak valakit, hanem, hogy tanuljak, méghozzá kőkeményen! :D

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat! :)

2016. aug. 4. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!