Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves leszek, mire leteszem...

20 éves leszek, mire leteszem az OKJ-t. Utána menni szeretnék főiskolára. Ebben az esetben nappalira vagy levelezőre érdemesebb mennem?

Figyelt kérdés
Gépésztechnikusnak tanulok.Ha végzek vele,főiskolára szeretnék menni.Pontosabban az NKE KTK-ra,közigazgatásszervezőnek.20 évesen melyik lenne jobb,a nappali vagy a levelező?Mondjuk a gépésztechnikussal sokkal többet,akár a kétszeresét is kereshetem,mint a közigazgatással,de szeretnék egy diplomát

2016. aug. 2. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én 22 évesen kezdtem nappalin, elte ttk-n. sőt, most 25 évesen kezdem nappalin az msc-t.


tudd, hogy a nappali képzés ezerszer többet ér, mint a levelező, ehhez mérten dönts.

2016. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: el tudod magad tartani, lesz, aki támogat nappalin? MErt levelező mellett tudsz dolgozni.
2016. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom,hogy munka mellett bírnám e.

De egyébként nem valószínű,hogy a diplomával helyezkedek el,mivel az OKJ-vel többszörösét is keteshetem,ráadásul jóval könnyebb vele elhelyezkedni

2016. aug. 2. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Ha egyetemre szeretnel menni, miert akarsz okj-t? Az egyetem igen sokszor uti az okj-t, az a legmagasabb iskolai vegzettseg (illetve a dr,prof, phd)

2016. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, ha a gepeszet erdekel, es az egyetem, akkor gepeszmernok lehetnel, s ok nagyon jol keresnek.
2016. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
egy gépésztechnikust azért ne állítsunk már be aranybányának, könyörgök.
2016. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4-es,azért mert már jelentkeztem az OKJ-ra.Gépészmérnöknek meg nem vagyok jó fizikából meg matekból,ott szerintem kibuknék.

A gépésztechnikussal azért mégis lehet nettó 300-at keresni Magyarországon,közigazgatásszervezők meg általában nettó 110-et keresnek.Meg hatalnas leépítések vannak ebben a szférában,nem valószínű,hogy munkát találok vele.Ezért nem is ide jelentkeztem.De én szeretnék egy diplomát és ez a terület érdekel a legjobban.Tkp.csak azért végezném el,hogy elmondhassam,hogy kijártam a fősulit

2016. aug. 2. 20:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze olvastam olyat is,hogy közig.szervező 170 nettót keres,de gondolom az pesten van,valami magas pozícióba én meg vidéki vagyok
2016. aug. 2. 20:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Ertem. Igen, a matek/fizika visszatarto lehet.

Kozgazon van nehany olyan szak, ahol nem a matekra koncentralnak, de vannak kapcsolodo targyak. Lehet, h ez menne? S megis kozgaz diploma. Ezen kivul ha nyelvi kepzesre mennel fosulira, akkor azzal lesz egy felsofoku nyelvvizsgad, plusz tanari vegzettseged. Sok multi keres ilyen fiatalokat, plusz ha valami nem mindennapi nyelvet valasztasz (pl. Holland, Belga, Norveg, japan) akkor az viszont mar hianyszakma is lehet, igy utanad fognak kapkodni. Nem mellesleg, h kulfoldi tanulmanyutra is visznek titetket.

A masik, amit tudnek javasolni, az a pszichologia. Itt akar kutato is lehetsz, vagy munkapszichologus, akiket nagyvallalatok es akar a kozigazgatasban is foglalkoztatnak.


Mindenkeppen dicserendo, hogy tanulni szeretnel, s szerintem ha megteszed egyetemen, akkor nappalin tedd. Tobbet tanitanak, van osztondij, kollegium, s innen konnyen mehetsz levelezore, de forditva ritkan.

2016. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Melyek pontosan ezek a közgáz szakok,ahova nem olyan fontos a matek?A közelben van közgáz suli,oda még kollégistának sem kéne lennem.Érdekelnek engem az ilyen "állami" dolgok mint a gazdaság,igazgatás,intézmények stb.A közigazgatás jobban érdekel,de lehet a közgázzal jobban járnék.
2016. aug. 4. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!