Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs ötletem, hogy mi szeretn...

Nincs ötletem, hogy mi szeretnék lenni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.-es, de maradok +1 évet technikusin. Kedvenc tantárgyam a matek...egyszerűen imádom. Ezenkívül szeretem nagyon a kémiát és a biológiát is,de,mivel szakgimnáziumba járok,ezért kötelező a szakmából emelt szinten érettségizni (környezetvédelem (ez annyira nem tetszik))


Milyen munkákat tudtok amiben tudom kamatoztatni a matek a kémia vagy biológia tudásom? Nem tudom eldönteni,hogy melyekből tegyek emeltet :/ (összes tanulmányi átlagom 4,6 - 4,7)


Ha van szakma amit tudtok ajánlani, nem tudtok hozzá egyetemet ?

Egyszerűen ötletem sincs :(



2016. aug. 2. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
műszaki egyetemre mennék (azon belül gépész? vegyész? ha rajzolni is szeretsz építő, ha nagyon szeretsz rajzolni építész...) de szerintem a legjobb lenne, ha egy tanárral, akit kedvelsz, akihez bizalommal fordulhatsz, meg tudnád beszélni - mert ő ismer valamennyire, ismeri a lehetőségeid és jobban tudna segíteni a döntésben
2016. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kézügyességem körülbelül annyi mint egy asztalnak :D műszaki egyetemen belül mi? Fizikát nem tanultam nyolcadik óta sajnos,és ott sem volt nagyon a kedvencem :/
2016. aug. 2. 23:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Programtervezőre mennék. Full matek, brutál nehéz, de a melód aranyat ér. És most nem túloztam. Millát elérheti havi szinten ( 2 ismerősöm is van).
2016. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom :) van ismerősöm aki az,de az nekem képtelenség lenne...probálkoztam vele,de rájöttem,hogy nem érdekel a számítógép :/ semmi gépi dolog nem,ezért néztem inkább természettudományos munkákat
2016. aug. 2. 23:43
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

hogyhogy nem volt fizika és kémia volt? kár, a fizika nagyon jó és az valóban kell a műszakira, akkor az nem megy. A tanártól való megkérdezést tartom a legfontosabbnak, amit 1-ben írtam. Kertészmérnöki?

[link]

2016. aug. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Én speciel kémiából tennék emeltet, és vegyészmérnökire mennék. Keresett, jól megfizetett szakma, ráadásul szereted a kémiát és van belőle előképzettséged.


De! Ne a gyakorin kérdezgess random embereket, hogy hova menj. Tessék alaposan átnézni a felvi.hu-t, minden szak leírását elolvasni, munkalehetőségeket, specializációkat, diplomás pályakövetési adatokat megnézni. Le van írva, milyen szakokhoz milyen érettségi követelmények vannak, és hogy melyik intézményben indítják. Az alapján dönts, hogy neked mi tetszik, mi áll közelebb hozzád.

2016. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Egész nap a felvi.hu-t nézem mimdig,tanáraim is kérdeztem, de annyi jó szakma van,hogy nehéz dönteni...

Nagyon tetszik a gyógyszerész,a toxikológus,a pszichiáter, biomérnök, csak ehhez mind emelt biosz és kémia kell, ami szerintem lehetetlen :( azért próbálok olyat keresni,ahol pl az emelt biosz VAGY az emelt kémia kiváltható egy emelt matekkal :) ugye kötelező emelt szakmai miatt nagyon nehéz még két emeltet tenni,főleg biosz és kémia... Két nagyon nehéz tantárgy,matek az nem nehéz, és imádom is,de műszakit nem szeretnék

2016. aug. 3. 11:07
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen beállítottsággal vegyészmérnökire mennék, az egy biztos megélhetést ad.
2016. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Se vegyészmérnöknek , se biomérnöknek nem kell emelt biosz meg kémia . Sőt emelt sem kötelező . Én a biomérnököt javaslom , hatalmas potenciál és könnyen felvesznek .
2016. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Néztem a Pécsi egyetem oldalát és oda van írva, hogy kell emelt biosz és kémia :)

Köszönöm a válaszod,de le tudnád írni,hogy pontosan mit csinál egy biomérnök?

2016. aug. 3. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!