Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy egy nyelvviskola törvény által elfogadott felnőttképzési keretek között oktat-e?

Figyelt kérdés

A diplomám megszerzéséhez nyelvvizsgára van szükségem, azonban a határidő vészesen közeleg, mondhatni már mindegy... Viszont a felsőoktatási törvényben van egy halasztási lehetőség:

48/N. §204 (1) A magyar állami ösztöndíj feltételei teljesítésének nyilvántartásáért felelős szerv a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató kérelmére a 48/A. § a) pontja alapján meghatározott feltétel teljesítésének felfüggesztését engedélyezi

a) ...

---> b) nyelvvizsga-bizonyítvány megszerzése érdekében felnőttképzésben folytatott tanulmányokra

tekintettel.


Ha jól tudom, ezzel fél év halasztás lehetséges, ami nekem bőven elég lenne, viszont így tényleg felnőttképzési keretek között oktató suliba kellene járnom.


Ha ilyet találok a nyelvsulinál: E-00253/2014/C004 ez az lenne?

Köszönöm a segítséget!


2016. aug. 3. 15:07
 1/1 anonim válasza:

Könnyen, a szerződésben nézd meg, hogy benne van e ez a szám a program megnevezése mellett ( engedélyszám, más néven nyilvántartásba vételi szám, mert ezt kötelező feltüntetni amennyiben a felnőttképzési tv. hatálya alatt zajlik a képzés.Ebben az esetben ÁFA.mentes.



vagy: ha ÁFÁ-s számlát kapsz, akkor nem a felnőttképzés hatálya alatti így nem szerepelhet rajta az Eng.szám sem.

2016. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!