Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosira csak kémiával...

Állatorvosira csak kémiával mehetek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és igazából az egyetlen pálya, ami szóba jöhet továbbtanulás szempontjából az az állatorvosi. Muszáj ennek öszejönnie, mert semmi másrót nem tudok és nem is szeretnék elképzelni.

Viszont épp ezért itt a hatalmas problémám: a kémia. Totálisan alkalmatlan vagyok, hogy emelt szinten érettségizzek belőle. Minden egyebet megtennék, de erre azt hiszem képtelen vagyok.

Szóval a nagy kérdés: Van bármi mód az ég adta világon, amivel ez kikerülhető lenne?

Bármi javaslatot, gondolatot szívesen fogadok, nagyon érdekelne, mert hatalmas bajban vagyok.



2016. aug. 4. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs más lehetőséged, emelt kémia érettségit kell tenned. Amúgy az egyetemen is kell viszgázni belőle, főleg a biokémiai dolgokat kell érteni. Ha más szakra mész, ami biológiai vonatkozású (pl. biológia Bsc, orvosi, stb.) oda is eléggé kell kémiatudás, bár érettségizni nem kötelező belőle.

Szóval gondold át mi legyen. Amúgy szerintem kilenc-tíz hónap alatt azért bőven meglehet tanulni a kémia anyagot, menj el tanfolyamra/magántanárhoz, aztán meglátod, hogy megy. Az egyetemen is lesznek nehéz tárgyak, és nem lesz ilyen hosszú időd a felkészülésre.

2016. aug. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel felvételi követelmény, ezért nem kikerülhető, de ha szeptembertől magántanárhoz jársz, akkor fel tudsz készülni.
2016. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Hozzád tuti nem vinném az állatom ha alkalmatlan vagy állatorvosként a kémiához. :D
2016. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak emelt kémia, de emelt bioszt is kérnek....
2016. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem kikerülhető és tényleg rengeteg tárgy épül erre, nyilván azért is kérik, mert ha most kikerülnéd akkor ott rögtön kibuknál. Ha tényleg akkora álmod, mindenképp kezdj el már most ismételni, tanulni mert még egy emelt bioszt is le kell tenned meg még ott vannak a közepek és ez sok tud lenni egyszerre. Javaslom Villányi Ötösöm lesz kémiából-t a számolásokhoz és vagy a Villányi-féle vagy a Mozaikos tankönyveket. Ezekből fel tudsz készülni ennyi idő alatt egy emeltre. Ráadásul, mivel idén 426 pont kellett ez azt jelenti, hogy nem kell 100%os kémia emelt, elég lesz egy 70 körüli is ha a többi érettségid jól sikerülne. Sok sikert a felkészüléshez.
2016. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!