Mi áll nekem jól?

Figyelt kérdés

Ami èrdekel:

-gyógytornász

-ápoló

-tanár

- rendezvènyszervezès

Sok dologgal nem vagyok tisztában mèg elèg üres a tudásom az èrettsègi-továbbtanuláson belül

Nem tudom mi hogy megy,optimistán állok a dolgokhoz,nincs önbizalmam,mindig elèrem azt amit akarok de nèha túlságosan túlzásba esem ès átlèpem a határokat. Pl: megengedem magamnak azt amit nem szabadna már,vásároltatok a szüleimmel csomó mindent,aminek semmi èrtelme (sok ruha,smink,cipő,cuccok)..mindegy

Tipikus csaj szint

Pedig nem ez vagyok!

Nem ismernek az emberek milyen vagyok igazából,igen most jön a lelkifröccs..

Hát azèrt leírom (igazából tisztába szeretnèk lenni hogy hogyan működik a mai világ): Lehet kissè túlkomplikált bonyolult gondolkodásom van ès senki sem nèznè ki hogy 17 vagyok.

Minden èrdekel, az emberek, hogy ki hogy van,èn nem tudok átnèzni rajtuk,számomra minden "jött-ment" fontos ès èrtèkes mèg ha nem is èrdemes rá.

Krónikus izületi gyulladásom van a kèzujjaimban, ezèrt nèzeteket kellett változtatnom..mondjuk eddig se nagyon voltak komoly elkèpzelèseim mert mindegyiktől fèlek de csak mert (kèmia,fizika,matek) ezek nem mennek.

Matekból felmentèsem van.

Mindenkèpp úgy gondolom hogy eü.-ben kène dolgoznom mert van ez a betegsègem ès kicsit mikor benn feküdtem az osztályon kezelèsen akkor elgondolkoztam hogy szeretnèk embereken segíteni. Nagyon szeretek írni,lelkizős vagyok..mintha a pszichológus is jól állna..:)

Sokszor van hangulatingadozásom nem tudom mi lehet az oka, na meg az hogy úgy èrzem nem fejlődök..mindjárt nagykorba lèpek ès mèg mindig gyerekes a gondolkodásom-viselkedèsem de mègis felelőssègteljes ès cèltudatos. Sokszor nem mondtam ki mit èrzek-gondolok..de mostanában kijön. Elnyomtak.

Na szóval èrdekelne hogy mi legyek? Merre menjek? Milyen vagyok? Kinek milyen ötlete van rám tekintve?

Lány vagyok egyèbkènt

Nem magas ès egy kicsi súlytöbblettel

Egèszsèges èletmód (no cigi,bulikban pia)

Bulizós is vagyok, csajokkal kiruccanunk nèha hètvègente

Egyèbkènt èn egy csupa jószív-lèlek lány vagyok aki szeret mosolyogni:)

Sokan szeretnek de mègsincsenek igaz barátaim.

11.-edikbe fogok menni most ès egy gyenge informatika szakközèpbe járok. Nem tudok már sulit váltani. Van kèt èvem mèg. Erőssègeim: angol,magyar,töri ès kicsi biosz

Tesiből csak a kosár megy meg a kocogás...

Szeretem bővíteni a tudásom de van mikor semmi kedvem tanulni ès nyafogok ès lusta vagyok. Pedig a henyèlès vèget èrt, tisztáztam magamban hogy lenni akarok valaki èn is,bizonyítani magamnak vègre,hisz mièrt ne lennèk rá kèpes èn is!

Szóval..vegyük pèldául a gyógytornászt

Mennyi esèlyem van rá így hogy kèmia-fizika-matek szinte 0..?

Sok tanulás ès rutin kell igen..olvastam már.

Semmelweis fősuli?

Mindenkèpp Bp-n szeretnèk maradni.

Èrettsègire miket kell válasszak? Tantárgy..elèggè elkeserít a humán beállítottságom de biztos ez is hasznos vagyis megtudnám másban nyilvtánítani a tudásom..csak MIBEN? HOL?

Szeretnèk válaszokat kapni

Esetleg ha írtok hogy kik foglalkoznak ilyen problèmákkal..kiket keressek fel ilyen ügyben akkor írjatok!

Privát üzit is fogadok,hasznos válaszokat! Minèl többen :)



2016. aug. 5. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, elolvastam a kicsit kesze-kusza, igen részletes írásodat :) Először is ajánlanék neked egy oldalt, itt meg tudod nézni a különböző szakok leírását, követelményeit: [link]


Azt írtad, az angol-magyar-töri tárgyakból vagy jó, a matek-fizika-kémia hármas pedig nem nagyon megy. Ezek határozottan humán tárgyak, a gyógytornászon pedig például van kémia, de mechanika, infó és tesi is! És egyik sem olyan nagyon alap szinten. Azt viszont nem írtad, hogy mi ÉRDEKEL. Mert az egy dolog, ha nem megy olyan jól a kémiából, de ha érdekel, kellő szorgalommal, jó időbeosztással ugyanúgy meg tudod tanulni a kellő anyagot, mint mások.


Ha beírod a Googleba, hogy XY szak tanterv, kidobja, hogy nagyjából miket kell majd tanulnod az egyetemi/főiskolai éveid alatt. Itt van például a gyógytornász, bemásoltam neked az első találatot: [link]


Bármit is válassz végül, szerintem semmiképp ne tanulj olyat, ami nem érdekel, mert hosszútávon te jársz vele rosszul. A másik pedig: ha egy gyengébb suliba jársz, de egy komolyabb egyetemre mennél tovább (pl a Semmelweis), érdemes lenne elgondolkozni az iskolaváltáson vagy a magántanáron, mert nagyon komolyak a felvételi (érettségi) követelmények. Nem azt mondom, hogy egy gyenge szakközépből nem kerülhetsz be, de lényegesen könnyebb lenne egy erősebb gimiből például.

2016. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, folytatom az előző kommentemet, csak véletlen hamarabb elküldtem :)


Szóval, az érettségivel nem tudom, mennyire vagy képben. Öt tantárgyból kell (de többől is lehet) érettségizned, ebből kötelező a matek, magyar és a töri és egy választott idegen nyelv (angol, ha azt tanulod). Az ötödik tantárgyat te választod ki, az bármi lehet. Általában a diákok olyat szoktak választani, amit az adott egyetemen majd tanulni fognak, illetve amit az intézmény esetleg külön kér. Például az orvosi szakra kötelező kémiából/fizikából és bioszból érettségizni, aki edzőnek megy, az a tesit választja, stb. Ez rajtad múlik.

Az érettséginek két szintje van. Középszinten érettségizik a legtöbb diák. Az emeltszintű érettségi nehezebb, összetettebb, nagyobb tudást igénylő. Ha valamilyen tantárgyból ezt választod, pluszpontokat kapsz érte, és sok olyan egyetem van, ahol kötelezően kérik, hogy egyes tantárgyakból emelt érettségit tegyél. Két emeltnél többet bevállalni szerintem elég húzós, de természetesen megteheted.

Azt, hogy melyik tantárgyból milyen szintű érettségit teszel, hivatalosan az utolsó évedben kell eldönteni, de a felkészülés miatt már az azt megelőző évben (tehát neked majd most) célszerű lefixálni magadban. Nem tudom, nálatok van-e fakultáció, általában szokott lenni a középsulikban. Ez azt jelenti, hogy a választott tantárgyat külön csoportban, nagyobb óraszámban tanulod - ez segít jobban felkészülni az érettségire/egyetemre. Ha van nálatok ilyen lehetőség, érdemes felvenni az(oka)t a tárgya(ka)t, ami(k)ből emelten fogsz érettségizni, vagy amire a felsőoktatásban biztosan szükséged lesz.

2016. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. Ha van kedved erről beszélgetni, írj nyugodtan :)

19L

2016. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!