Paulinuszsara kérdése:

Lehetséges még?

Figyelt kérdés
Közgazdasági iskolába járok még két évem van az érettségiig úgy hogy nyelvi előkészítős osztályba járok és van már egy angol előrehozott érettségim. Lehetséges-e még hogy nyomozó legyek. Kérem olyan válaszoljon aki ért hozzá mert fontos.
2016. aug. 6. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb információkkal tudok csak szolgálni.


A konkrét elnevezés: "bűnügyi nyomozó" és a "Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar"-on szerezheted meg ezt a képzést, ahol a "bűnügyi igazgatási" szakot kell választanod.


Ennek a képzésnek a leírása a felvin:

[link]


A leírás a kar honlapján:

[link]


Felvételi követelmények:

[link]


Idén ezek voltak a ponthatárok:

[link]


A fentiek alapján elvileg jelentkezhetsz, ha teszel érettségit mondjuk matekból vagy történelemből és mellé még van egy középfokú nyelvvizsgád is. Azt viszont nem tudom, hogy jelent-e a felvételnél bármiféle előnyt, ha mondjuk rendészeti szakközépiskolában tanultál-e. Azt javaslom, hogy szerezd meg a legalapvetőbb infókat a fenti honlapokról és azután járj utána jobban, hogy konkrétabb kérdéseket is fel tudj tenni.


Remélem tudtam segíteni.

2016. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és hogy ennyire utánajártál, feltétlen utána nézek. :)
2016. aug. 8. 10:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!