Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire vészes az, ha valaki...

Mennyire vészes az, ha valaki első diplomáját 26-27 évesen szerzi meg és egészen addig csak tanul egyetemen stb és csak utána áll neki karriere építésének, nem késői ez?

Figyelt kérdés
Minden volt osztálytársam 22-23 évesen végez a sulival, én meg... Úgy érzem, hogy mire bármit is elérek az elképzeléseimből már túl idős leszek hozzá, hogy csak ennek éljek és kiélvezzem.
2010. ápr. 18. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
De neked legalább van, nyugi :D
2010. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egyáltalán nem késői. Volt olyan ismerősöm, aki szakmunkás vizsga és érettségi után gondolta meg magát jó néhány évvel és 30 éves volt, mikor megkapta az első diplomáját.


Én jelenleg állást keresek, ugyan már volt 3 évig óraadói állásom és tavaly szereztem meg a 3.diplomámat, s most 26 éves vagyok. Igazából a probléma az, hogy a munkábaállás miatt nem tudom kiélvezni se a munkám, se az életem ezen időszakát, mert annyira rágörcsöltem, hogy legyen munkám, hogy már szerintem azért se sikerül. Szóval, ha már dolgoztál, s most döntötted el, hogy tanulsz, szerintem nem gond. Az embernek folyamatosan kell fejlődnie, életfogytig való tanulás van, s nem mindenkinek azonos időben jön el az a korszaka, amikor rájön, hogy többre vágyik( diploma, szakma, más területen való tevékenykedés).


A vágyakhoz sosincs túl késő.

Sok sikert és kitartást

2010. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem most döntöttem el. Már kb 4 éves korom óta tudom, hogy mi akarok lenni és erre készülök azóta, csak nem vettek fel egyetemre és ezért el kellett menni OKJ-s képzésre, hogy addig is azt tanuljam, amit akarok és amire szükségem lesz ebben a szakmában, és ha ez a képzés után felvesznek a suliba, akkor az még 5-6 év, de ha meg nem... akkor már bele se merek gondolni. Mindig erre készültem és ezt akarom, csak 30 évesen nekivágni a divatszakmának úgy érzem, hogy már késő, mert sokáig tart, amíg az ember ebben valamilyen sikereket is ér el:( ezért érzem úgy, hogy ez már talán késői, félek, hogy lekések róla:(
2010. ápr. 18. 19:44
 4/7 A kérdező kommentje:
jah első válaszolónak : még nincs diplomám, még el sem kezdtem, csak az OKj-nál tartok:S
2010. ápr. 18. 19:46
 5/7 czibles ***** válasza:
én meg évvesztes vagyok +5éves suliba járok tehát 20 leszek mire egyetemre megyek.
2010. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én 22, ha felvesznek...:(
2010. ápr. 19. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne vészes? Szerintem egyáltalán nem vészes. Megszerezted és kész, ez a legfontosabb! Amiatt, hogy úgy gondolod, túl idős leszel mire megszerzed a diplomát, lemondani az álmodról... életed legnagyobb baklövése lenne!!! Szóval OKJ után tessék szépen jelentkezni egyetemre :).


Amúgy én 20 évesen kerültem be egyetemre, mert elvégeztem én is egy két éves OKJ tanfolyamot és szereztem két szakmát. Van olyan tankörtársam aki 24 éves volt... elmondta miért várt ennyi ideig vele, vagy mit csinált és kész, senki nem csinált belőle problémát.


22/F

2010. ápr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!