Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet, fősikolát,...

Milyen egyetemet, fősikolát, tanfolyamot kell végeznem ahhoz hogy tolmács legyek? És Pesten hol van ilyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd a jövőben utazgatni,és szeretem a nyelveket így gondoltam a tolmácsság az nem rossz ötlet. Azt csinálnám amit szeretek és közbe még utazhatok is ha kell.

Plusz az sose árt ha valaki több nyelven is tud rendesen.

Arról le maradtam hogy kiskoromtól kezdve tanulok nyelvet meg veszek plusz órákat de,ha szorgalmasan tanulok akkor sikerülhet. Viszont azt nem tudom hogy hol vannak ilyen egyetemek vagy fősulik,hol van ilyen képzés. Nem vagyok tájékozott a sulik terén. Azért Pesten mert imádom a városokat. Laknak ott ismerőseim. Majd egyszer ki akarok menni külföldre és meg kéne tanulnom,szoknom a városi közlekedést stb. Fiatal vagyok de szeretek előre tervezni. Köszönöm a válaszokat. 14/L


2016. aug. 10. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mehetsz nyelvszakra is, de nem kötelező. Akármilyen alapszakkal lehet tolmácsnak tanulni utána, plusz kb. 4 félév alatt meg is van. ELTE, BME, SZIE, Károli, amik hirtelen beugranak, ott biztosan van tolmácsképzés. Nem kell itteni alapszak, hogy elvégezhesd, akárhonnan lehet ide jelentkezni, ha megvan a BSc diplomád. Felsőfokú nyelvtudás nem árt, természetesen.
2016. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szóval akármit végezhetsz, lehetsz bármi, utána is nyitott a tolmácsképzés (szakfordítóval párban oktatják). Itt megnézheted a részleteket:


(ez csak egy kiragadott példa, egy suliból)


[link]


Azt tudnod kell, hogy az alapszak, amit elvégzel, az adja a szaknyelvet is, tehát ha jogász leszel, akkor jogi szakfordító ezután, ha gazdasági szakot végzel, akkor gazdasági szakfordító, stb.

Érdemes szerintem nyelvszak helyett ilyesmit elvégezni, mert a nyelvet tudni fogod, így is, úgy is, viszont így szakmai tudás is lesz mögötte, nem csak szavak.

2016. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizuban sem mindegy, hogy turistáknak tolmácsolod, merre látható az X templom a buszról, vagy egy cégnél vagy gazdasági szakfordító és tolmács.
2016. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell a szakfordítóhoz elvégezni az adott szakot. Legalábbis én a Károlira járok, itt van fordító specializáció, ahol lehet választani milyen fordító akarsz lenni (természettudományok, jog stb) és azzal kapcsolatos órákat kell venned.
2016. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es: nyelvszakos vagy? Mert én most kezdek majd a Károlin pszichológián, de érdekel a fordítás, csak azt hittem, hogy ehhez mindenképp kell majd alapszak. Most megleptél. Ez csak nyelvszakosoknak elérhető vagy bárkinek? Milyen feltételei vannak? (Bocs az offért kérdező, de azt hiszem, téged is érint :) ).
2016. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt olvastam erről, de kéri az alapszakot: [link]
2016. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, hollandos vagyok. Konkrétan az anglisztikával kapcsolatos specializációk és minorok között láttam. Ha beírod a keresőbe, le lehet őket tölteni az egyetem honlapjáról. A szakirányú továbbképzés más, mint ez. A minor meg a specializáció a BA mellett megy. :)
2016. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy természetesen vannak olyan képzések, amikhez kell az alapszak, csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy mindegy milyen alapszakod van, nem kell a szakfordításhoz kapcsolódnia.
2016. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Németet tanultam 5 évig,abbóls nem sokat tudok mert az első két évben nem volt valami jó a német tanárom. De most megyek majd gimibe. Csak ilyen sima 4 évesre,ott már angolt is fogok tanulni. És úgy gondoltam hogy majd elsősorban az angolra helyezem a hangsúlyt az nagyon érdekel meg kell is. És hogy fakultációnál felveszem még az angol nyelvet pluszba. És tovább nem tudom. :)

Igazából nem vagyok tisztába a sulikkal meg a képzésekkel.

2016. aug. 11. 00:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvasd sokat a felvi.hu-t.
2016. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!