Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri tolmács/fordítónak...

Megéri tolmács/fordítónak tanulni?

Figyelt kérdés
Igaz még van 2 éve ma gimiből, de csak a nyelvek mennek igazán (gimiben angolt és franciát tanulok). Egy nyelvszakot céloztam meg (romanisztika)ami érdekel is , mivel irodalmat is tanulnak (amit szintén szeretek),a törit valahogyan lenyelném , de a föcivel se lenne gondom , ez is nagyon érdekel, de ha elvégeztem ezt a szakot és utána mennék mesterre lenne értelme? Konferenciatolmács lenne a végső célom. Szerintetek milyenek az elhelyezkedési lehetőségek egy tolmácsnak/fordítónak Mo.-n?(Dunántúl, Tiszántúl)
2016. aug. 7. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

amíg a gimis tantárgyakban gondolkozol, esélytelen

piacképes tudás kell

2016. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Föci, töri... Nem. Ez egyetem, itt nincs föci meg töri, illetve köze nincs azokhoz a tárgyakhoz, amit gimiben tanulsz. Franciával akkor lesz jó esélyed, ha tanulsz mellé valami ritkább nyelvet is (arab, török, japán, kínai, orosz stb.), mert angol, francia tolmácsokkal Dunát lehet rekeszteni. Dunántúlon meg Tiszántúl konferenciatolmács meg nem leszel, mert egyszerűen vajmi kevés kereslet lesz tolmácsra mondjuk Nyíregyházán. A tolmácskodás inkább külföldi munka, vagy itthon Budapesten találhatsz sok munkát.
2016. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!