Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 év alatt is letehetem...

18 év alatt is letehetem levelezőn az érettségit?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok jelenleg szakmunkás iskolába járok. Nem sok érdemi dolog történik az iskolába (oktatás szempontjából), így rengeteg szabadidőm van, ezért arra gondoltam, hogy elkezdeném tanfolyam keretébe letenni levelezőn az érettségit (1-2 év), így nem kéne a 3 év szakmunkás után még 2 évet járnom az érettségiért.(És természetesen nem kéne 20 éves koromig az iskola padba ülni.)

2016. aug. 11. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs érettségid, így nem jelentkezhetsz rá, tehát nem.
2016. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanakkor néhány tananyag publikus, szerintem van, amit a tanárok is kiadnak, tanulni tudsz, aztán gyorsabban és jobban elvégezheted a képzést majd az egyetemen.
2016. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Meglehet oldani feltéve ha egy iskola felvesz párhuzamos oktatásra szakvizsga nélkül is...

Ebben az esetben ki kell járnod 11. és a 12. osztályt nappalin vagy estin majd ezt követően jelentkezhetsz érettségire.

2016. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszát eggyáltalán nem értem.

A második nem tudom,hogy honnan vette az egyetem dolgot.

Én csak le szeretném rakni levelezőn az érettségit. Hogy ne kelljen még 2 évet járnom az iskolámba szakmunkás vizsga után.

A kérdést mégegyszer nem ìrom le, szerintem érthetően leìrtam.

2016. aug. 12. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Óó bocsi, félreértettem a kérdésedet. Azt hittem egyetemet akarod elkezdeni levelezőn miközben még gimibe jársz. :D
2016. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem érettségire nincs levelező.... de lehet rosszul tudom.
2016. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az esti gimnáziumra gondoltál? Annak nézz utána, állítólag ilyen formában 16 éves kor felett érettségizhetsz.
2016. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Estin csinálhatod az érettségit de szerintem levelezőn is érdeklődj olyan sulinál ahol vannak ilyen képzések
2016. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!