Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes még manapság...

Mit érdemes még manapság tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már van egy diplomám, szakmai nyelvvizsgám, és 1 év tapasztalatom is, de mégsem találok munkát. Szeretnék egy OKJ-s szakmát tanulni, amivel végre érek is valamit! Fogászati asszisztens képzésen gondolkodtam. Igazából teljesen el vagyok keseredve, mert úgy látom manapság már semmire nincs szükség itt, csak orvosokra, szakmunkásokra, és tanárokra, de ezek nálam kilőve. Szívesen olvasnám mindenki véleményét.


22/N


2016. aug. 11. 23:54
 1/7 anonim válasza:
17%

Én a helyedben külföldre mennék:)

Például Németország,Spanyolország..stb.:)

2016. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Végzettség nélkül sem voltam soha munkanélküli és diplomával sem. Aki talpraesett, rugalmas, változtatásra hajlandó, az talál munkát. Bocs, de szerintem ott a baj, hogy elvégeztél egy valamit, annak pontosan megfelelő munkát keresel és jé nincs. Aktívnak, rugalmasnak, bevállalósnak kell lenni. Megpályázni olyat is, ami csak felszínesen egyezik, beleegyezni ha további képzés kell, menni, hajtani és mutatni az erőt, tenniakarást. Akiben ez nincs, az jó végzettséggel is munkanélküli lesz. Nem egyet látok.
2016. aug. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérnök
2016. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, már voltam takarító is, sőt ott tartok hogy már bármit elvállalnék! Nem ezzel van a probléma, hanem azzal, hogy Szabolcsban lakom, és innen esélyem sincs elköltözni! Te merre laksz? Dunántúlon és Budapesten azért ennél jobb a helyzet..
2016. aug. 12. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van?

Egy villamos, gépész, építész, infós mérnökkel el lehet helyezkedni elég sok helyen.

Tolmács az helyfüggő, a vegyésszel se vagy meglőve...


Ha meg közgazdaságot tanultál, vagy épp bölcsészt vagy ilyen tucat haszontalan szakot akkor meg értem hogy miért nem megy.

(félreértés ne essék a közgazdaság nem rossz, de olyannyira túlkínálat van belőle... )

2016. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Talált, közgazdász vagyok :)

Mindenképp okj-ben szeretnék gondolkodni.Ez a fogászati asszisztensi nagyon érdekelne, de nem vagyok vele tisztában, hogy mennyire lenne rá kereslet.

2016. aug. 12. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem kérdeztél, hogy hol lakom. Nos az elmúlt 10 évben négy különböző városban laktam, megyek ahova kell. Igen, ez is benne van sajnos a pakliban. Néha menni kell. Albérletben, ha jó a munka, meg lehet élni. Amíg nem volt családom, társbérletben laktam másokkal, így spóroltam. Ha a környékeden nincs munka, akkor menni kell. Pályázni más városban állásra, és ha kell, hitellel, de tovább lépni. Ne ragadj ott!
2016. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!