Matek vagy történelem?

Figyelt kérdés
Kereskedelem és marketing szakra szeretnék menni, de nem tudom hosszútávon melyik fakultációval járok jól. Ha a történelmet választom képben leszek az egyetemi órák többségében?? Előre is köszönöm!

2016. aug. 15. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi töri a közgazdasági szakokon. Matek viszont annál inkább. Fakt erősen ajánlott.
2016. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, mert az emelt töriddel is maximum vetélkedőt nyerhetsz. Közgáz van, de annak a történelmét kihagyják a töriből.

Szóval nem leszel semmivel sem képben.

Matek jó döntés, de anélkül is kibírható, ha tanulsz normálisan.

2016. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt gondold át, miből emelteznél (gondolom egyet mindenképp csinálnál). Melyikből vagy jobb? A matek emelt elég nehéz (tapasztalat), külön gondolkodásmódot, kreativitást igényel. Ezzel szemben a töri megfelelő szorgalommal emelt szinten is jól megoldható. Nem azt mondom, hogy könnyebb, de jobban tanulható, inkább ezt szokták javasolni. Mondom ezt úgy, hogy matek emeltes vagyok :)
2016. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, kiegészíteném a kommentemet. Én is közgaszdász leszek (BGE), és valóban fontosabb egyetemen a matek. Van ugyan töri, de csak foszlányok: leginkább az EU-val kapcsolatban. Szóval ha a matekot választod, bár nehezebb, de nem fog pocsékba menni :)
2016. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Töri megy "sajnos" jobban, viszont tudom hogy a matekkal könnyebb dolgom lehet az egyetemen.
2016. aug. 16. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:
A matekot nem fogod megúszni ha gazdasági szakra mész. Az egész emelt anyag kelleni, csak amire gimiben egy hónap jut, arra egyetemen jut max. egy hét, és az is inkább ismétlés jelleggel. A töritudásodnak ellenben semmi hasznát nem fogod venni.
2016. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!