Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német-történelem, vagy biológi...

Rigómező kérdése:

Német-történelem, vagy biológia-kémia szakos tanárnak lenne érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Német + akármi. A másik hárommal semmit nem lehet kezdeni tanításon kívül. Ezzel több a szabadságod középiskolán kívül is. Fordítás, tolmácsolás, nyelviskolák, magánórák, idegenvezetés, akármi, ha eleged lesz az állami oktatásból.
2016. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Micsoda? Német nyelvvel több mindent lehet majd csinálni, mint egy biológia-kémia tanári osztatlan képzés elvégzése után?


Tegyük fel, megunja a tanítást. Egy tanári osztatlan képzés szerintem felér egy biokémia bsc-vel. Ekkor már is sok lehetősége van bármerre.


A történelem szak elvégzése pedig jogon is megállná a helyét.

2016. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah, hát ha tovább tanul utána, akkor persze. De ne tudd meg hány munkanélküli töri tanár ismerősöm van! Mert dolgozni kéne, anélkül pénz nincs, továbbtanulni sem, élni sem. Persze, megállná a jogon a helyét a törijével, csak épp se ideje, se pénze jogra menni. Biosz-kémia szakkal esetleg kap munkát, de tanításon kívül semmi mást. Ebből is mást kell majd pluszban tanulnia, ha nem tud vagy nem akar tovább tanárként működni.
2016. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha biológiából és kémiából érettségiznék emelt szinten,akkor még a gyógyszerészeti jönne képbe, csak félek tőle mivel hallottam hogy mennyire nehéz szak.
2016. júl. 29. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vicceljetek már. Biológia-kémia szakos tanárokból lassan már így is hiány van, de pár év múlva még nagyobb lesz rájuk a kereslet. És ha valakiért nagy a kereslet, akkor annak kénytelenek lesznek emelni a fizetését hogy az adott intézményt válassza. Szükség van a biosz-kémia szakos tanárokra, akik kinevelik a jövő orvos, vegyész, biológus stb. generációját. Nem beszélve arról hogy magántanítványozással is nagyon jó pénzeket lehet vele összeszedni, ill. valóban lehetősége van átképezni magát, és akkor már egy jó alappal indul ugye. Az hogy német + valamivel lenne a legtöbb esélye én cáfolnám. Most az egy dolog hogy ha valaki beszél németül az mehet tanárnak, nyelviskolába tanítani, idegenvezetőnek meg akármi.. Csupa ingoványos talaj, és egyik sem fizet jobban egy biosz-kémia szakos tanártól. Persze mindennel ellehet helyezkedni ha az ember kellően talpraesett és jó abban amit csinál. De szerintem a kérdező a tanári pályát szeretné megcélozni, így én maximálisan a biosz-kémia osztatlan képzést ajánlom.
2016. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!😊 Örülök, hogy így gondolod!
2016. júl. 31. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!