Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem Kossuth...

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumába szeretnék menni. Biológiára mivel állatorvos szeretnék majd lenni vagy hasonló. Szerintetek mennyire jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok most leszek 7 -es végig kitűnő voltam életemben minden hol és nem tudom milyen itt az oktatás.

Vannak ott ismerőseim, ők azt mondták, hogy jó suli.

Előre is köszi a válaszokat



2016. aug. 17. 17:29
 1/3 anonim válasza:
0%
Az a suli nagyon hajtós.Mikor voltam felvételizni(másodiknak adtam be,most az Ady ba járok)egy csaj sírva jött ki a szóbeliről és a tanár csak röhögte.Nekem túl nagy és az összes ismerősöm aki odajár vagy ott szenved tovább vagy ott hagyja.A tanárok.......A diákok pedig mind sznobok.
2016. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Én a Kossuthba járok, és azt kell mondanom, hogy a felettem lévővel nem tudok egyetérteni.

Hogy nagyon hajtós-e? Hogy szenvednek-e néhányan? Talán. Csak annyi hozzáfűznivalóm volna ehhez, hogy ez erősen függ az egyéni képességektől. Az viszont feltételezhető, hogy aki ide jelentkezik, az tisztában van a magas elvárásokkal. Ha ezeket pedig nem tudja tartani, az legyen a saját problémája; viszont hozzátenném, hogy a bukások és iskolaelhagyások száma igen alacsony (évente legfeljebb 1-2 fő, leszámítva a külföldre utazó cserediákokat).

valamint kedves előttem lévő hozzászóló, esetleg megkérdezhetném, hogy pontosan melyik szóbeli vizsgán történt az incidens? Eléggé nehezen hihetően tartom, hogy bármelyik tanár nemes egyszerűséggel nevetett volna bármelyik felvételiző diákon. Nem mondom egy szóval sem, hogy a tanári karban nincsenek érdekes egyéniségek, az viszont egészen biztos, hogy mindannyian érett gondolkodású felnőtt emberek, ás nem utolsó sorban kiváló pedagógusok.

Attól a kijelentéstől, hogy a diákok sznobok pedig egyenesen a falra tudnék mászni. Nem tudom, hogy honnan szorult ennyi ignorancia az efféléket állító egyénekbe, de az e téren való tényleges tájékozódás, ahelyett hogy birka módjára követnék a tömeg szavát, roppantmód jót tenne. Ehhez nem is kívánok további megjegyzéseket fűzni.


Visszakanyarodva az eredeti kérdése, jó iskola a Kossuth, ezt többek közt alátámasztja az is, hogy több rangsorolásban is az ország egyik legjobb (a régióban pedig a legjobb) intézményeként van számontartva. Ezen kívül nem elfeledendők a kiemelkedő versenyeredmények és hasonlók sem.

Személyes tapasztalatból elmondhatom, hogy az oktatás igen színvonalas, a környezet és általános hangulat pedig kellemes. Lehetőség van számos órán kívüli tevékenységre is, ide értve többek közt a sportklubokat, táborokat, túrákat, szakköröket, bulikat, és még sorolhatnám még mit.

Egy kellemetlenségként viszont felhoznám a Kossuth gyakorlóiskola mivoltából eredő olyan időszakokat, amikor tanár gyakornokok ("kistanárok") vannak az iskolában. Természetesen van, aki kimondottan örül ezeknek az alkalmaknak, de azt be kell látni, hogy nem minden hallgató, aki itt tölti a gyakorlatát, eléggé felkészült. Ezzel mindenkinek tisztában kellene lennie.


Hirtelen ennyi lenne ami eszembe jutott, ha esetleg lennének konkrétabb kérdéseid, írj nyugodtan egy privát üzenetet!

2016. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Eléggé szinpatikus, mind az iskola, mind az osztály közösségek. Remélem, hogy felvesznek. Nagyon úgy fest mostmár, hogy a jelenlegi osztálytársammal oda jelentkezünk, és elnézést, hogy most írok!
2017. szept. 23. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!