Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A testvérem most jár 10....

A testvérem most jár 10. évfolyamba és jövőre szeretné letenni az egész érettségit. Ha leteszi, akkor nem kell 12.-be járnia, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Érettségi után szeretne tovább menni óvónőnek. Mit gondoltok?
2008. szept. 30. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Osztályozó vizsgát kell tennie 10.-es magyarból, történelemből, nyelvből és matekból, illetve a plusz egy választott tárgyból, a 11.-es magyarból, történelemből, nyelvből és matekból, illetve a plusz egy választott tárgyból, a 12. magyarból, történelemből, nyelvből és matekból, illetve a plusz egy választott tárgyból, és még fel is kell készülnie az érettségire.


A 12.-et pedig mindenképpen végig kell járni, bár _sikeres_ érettségi után az érettségi tárgyakra nem kell bejárnia.

2008. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megvan a módja annak hogy átugorjon egy-két évet. Biztos vagyok benne, mert engem is át akart lökdösni az osztályfőnökön általános iskolában felsőbb osztályokba, csak sajnos anyám nem engedte, én meg nem fogtam fel még akkor hogy milyen jól is jártam volna.

Talán ha osztályozó vizsgát tenne minden tárgy tizenkettedikes anyagából akkor búcsút inthetne az iskolának. Ezt az igazgatóval kéne megbeszélnie, vagy talán az osztályfőnökkel.

2008. okt. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor érettségizhet le, ha osztályozó vizsgát tesz mindenből, amit 12-ig tanulna. Tehát magyar, matek, töri, nyelv, de amit nem tanul végig, abból is osztályozót kell tennie annak az évnek az anyagából, ameddig tanulná. Utána akár mehet is egyetemre. De ha óvónő akar lenni, akkor arra készüljön fel, hogy alkalmassági vizsga is van, énekelni kell. Ja, és meg kell tanulni egy hangszeren játszani.
2008. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!