Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A veszprémi lovasy gimiben az...

A veszprémi lovasy gimiben az informatika tagozaton tanulnak e animációt, photosoppot, ilyesmit? Ha nem, akkor melyik középsuliban vagy gimiben tanítják ezt?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm ! :)

2016. aug. 21. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Általánosságba írom, mint ex-középsulis, hogy ne remélj sokat a középiskoláktól. Infó szakon főleg programozni(ha szerencsétek van c/c++/c#/java, ha nem akkor basicben)tanultok. Photoshop kizárva, mivel fizetős és a sulikba nem. Animáció szintén kizárva, mert oda meg rajzolni kell, digit.padok kellenek. Nincs pénzük az iskoláknak. Örülj, ha normális gépetek lesz lcd monitorral, nem pedig régi p4 gépek crt monitorral.
2016. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, ezt tudom cáfolni, alkalmazott grafikát tanultam és volt Photoshop, Illustrator, InDesign és Modo a gépeken. Más kérdés, hogy csóró iskola lévén a gépek az 4 teremből 2-ben totál defektesek voltak, de programjaink azért voltak. Abban viszont egyetértek veled, hogy a középiskolától tényleg nem érdemes sokat várni. A gépek egy része rossz volt, de a szakmát tanító tanárok még rosszabbak voltak, és a szörnyen magas óraszámok miatt többet fejlődtünk vissza, mint előre, köszönhetően a tanároknak, akik nem tanítottak semmit.


Azonban kérdezőnek nem ez volt a kérdése, és arra nem tudok választ adni, hogy ott mi a helyzet. De a tagozatos gimik még a szakközépiskolánál is előnytelenebbek, akkor már tényleg inkább egy szakközépiskolát érdemes választani, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, hogy szakmát is tanulj.

2016. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) második, te hol tanultál photosoppot? Vagy az nem suli volt , hanem tanfolyam? Vagy mit ajánlasz?
2016. aug. 21. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Szakközépben tanultam, a Jaschik Álmos Szakközépben (tanítás szempontjából viszont a Kisképző elvileg jobb). Annyira kimagasló véleményem nincs az iskoláról, de a középiskolai oktatás a legtöbb helyen ugyanilyen rossz, akkor meg már mindegy, hol tanul az ember.


Ajánlani pedig azt tudom, hogy gondolkozz főiskolában/egyetemben. Az lesz az a hely, ahol tényleg azt tanulhatod majd, amit szeretnél. Esetleg OKJ-s képzésen, de nem tudom, hogy az mennyire tud hatékony tudást adni (nem voltam OKJ-s). Középsuliban, ha nincs óriási szerencséd, elég nehezen tudod majd összehalászni a tudást, hogy hogyan használd a programokat, én otthon tanultam hozzá, és úgy tudtam valamire is vinni. Ha tényleg szorgalmas vagy és otthon is gyakorolsz, hogy ráépíts az iskolában szerzett tudásra, akkor elérhetsz egy jó szintet. (Más kérdés, hogy lesz-e rá időd, az általánoshoz képest nagyon le vannak terhelve a középiskolai diákok.)

2016. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Informatika tagozaton nem photoshoppolni, hanem programozni tanítanak. Lovassyban tuti nincs photoshop. A környéken Bodajkon van hang-szín-térben valami grafikus képzés ott talán van, de annál már sokkal többet érsz, ha elvégzel egy sima gimit, és utána mész el grafikus okj-re.
2016. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
valami számalk az olyasmi? asszem van valami ilyen, de én nem tudom, nem ismerem, csak hallottam.
2016. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

*Lovassy

első:"Nincs pénzük az iskoláknak. Örülj, ha normális gépetek lesz lcd monitorral, nem pedig régi p4 gépek crt monitorral." Kérlek ne általánosíts, és ezáltal ne vezesd félre a kérdezőt. A Lovassy mind a 4 infótemében fullHD monitorok, és i3/i5-ös gépek.

Való igaz, hogy a tagozaton főként a programozásé a főszerep, de valamilyen szinten a grafikával is foglalkoznak. Az biztos, hogy az infó tagozat remekül felkészít informatikáról, utána bármelyik műszaki egyetemre könnyedén be fogsz kerülni, és bent is fogsz maradni. Ne hallgass Mr. szakközépre, ha érdekel az informatika, akkor nyugodtan próbálkozz a Lovassyval, nem véletlenül az ország egyik legjobb középiskolája ;)

2016. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az válaszokat , sokat segítettetek 😁
2016. szept. 16. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!