Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Green Fox Akadémia, Codecool...

Green Fox Akadémia, Codecool megéri vagy sem diploma után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több helyen olvastam erről a két cégről, hogy mennyire király és hogy rögtön munkába is állítanak mindenkit min havi 200+ nettó fizetésért.


A helyzet az, hogy van már két bsc-s diplomám, az egyik BME (mérnökinfó) a másik ELTE (programtervező info). Ráadásul beszélek németül, angolul. Lassan már egy éve keresek melót a szakmában budapesti lakosként.


Tehát nyilván a cég állásgaranciája fogott meg.

Nem hiszem, hogy túl sok újdonságot tudna nyújtani egy 4 hónapos tanfolyam 6 év egyetem után.


A kérdésem az, hogy megéri-e elvégezni valamelyiket?



2016. aug. 13. 06:56
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
67%

szánalmas ez a reklámozási módszer

Hogy tudsz ilyen kamu dolgot kitalálni, hogy 2 bsct végeztél???

2016. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg.

Ha igaz amit írsz, a két diploma bármelyike bőven elegendő ahhoz, hogy 200+ nettóval munkát találj.

2016. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
40%
Miért van két ugyanolyan BSc-d?
2016. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu?


Két ugyanolyan diploma??? :D


Maximum annyi a közös bennük, hogy egy campuson vannak.


És sokan nem tudnak elhelyezkedni, végzett hallgatók 80%-a külföldön van, 5% protekciós állása van, többiek (köztük én is) Tesco, McDonalds.


És igen rengeteg infós állás van. Csak nem vesznek fel senkit. Kevés szakember szeretne havi 100 ezerért dolgozni napi 12 órát, tarthatatlan határidőkkel. :D

2016. aug. 13. 20:37
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég érthetetlen, tekintve hogy a BME saját diplomáskövető rendszere szerint a mérnökinfósok <1 hónap alatt találnak munkát, és az kezdő átlagfizujuk 260 nettó. Ha két infós diplomával (ami még mindig elég hihetetlen, miért nem MSc-ztél akkor?) csak mekiben tudsz elhelyezkedni, akkor rajtad semmilyen tanfolyam nem fog segíteni. Az pedig, hogy a 80% külföldön van, inkább érdem :) Milyen prog. nyelvekben vagy amúgy jó?
2016. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van munkájuk, csak nem itthon.

Külföldre már engem is hívtak többször. Még a legalacsonyabb fizetés is 1.5 milla volt. Az átlagba a külföldi munkavállalók bérét is beleszámolják. :D

A bme-n kezdtem aztán átmentem az elte-re. És gondoltam ha már belekezdtem akkor befejezem még azt is. Miután lediplomáztam az ELTE-n, nem volt melóm így gondoltam otthonülés helyett, inkább valami hasznosabbat csinálok. Nem volt különösebb oka, inkább így alakult. Nem hiszem, hogy kevesebb érne így. Mert itthon mindegyiknek 0 az értéke. :D

2016. aug. 13. 21:48
 7/58 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, amennyit tanultam az egyetemeken. Nem igazán képeztem magam pluszba. Mindenből megvannak az alapok, de nem is akarok rögtön projectvezető lenni. :D

Bőven megelégednék valami szakmabeli "csicskamunkával" is ingyen, csak hogy valamit betudjak írni az önéletrajzomba.

2016. aug. 13. 21:58
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de pl. milyen konkrét állásra jelentkeztél ahova nem vettek fel/100 e-t ajánlottak?
2016. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem jó pár melóra. kb 25-30-ra már.


De inkább az bosszant nagyon, hogy mást se hallasz csak, hogy milyen jól keresnek az infósok. Meg "üldözik" őket a cégek. Az index és a hvg kétnaponta írja a cikkeket, hogy mekkora infós hiány van. De ezeknek semmi az ég világon semmi köze sincs a valósághoz. Szép is lenne, ha így lenne. Akkor már mindenki infósnak menne.

2016. aug. 14. 22:40
 10/58 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, inkább törődj bele, hogy te vagy a béna, és nem értesz a szakmához. Persze, 1,5 millát ajánlottan vakon neked havonta, de itthon csak 100 nettóval akarják kiszúrni a szemed. Hogyne. Hazudj jobbat.


Arra már ki se térnék, hogy nem tudod a campus szó jelentését.

2016. aug. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!