Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe lenne nekem a suli?

Mennyibe lenne nekem a suli?

Figyelt kérdés

Most fogok általánosból elballagni, 3H-s vagyok (halmozottan hátrányos helyzetű) a tankönyveket ingyen kaptam, ebédet is. Tovább tanulni Pesten szeretnék az Eötvös József Gimnáziumban, utána pszichológiára szeretnék menni. Kolis lennék, mennyi lenne nekem a suli? Tudom nem olcsó... De azért még is jó lenne, ha tudnék valami mielőtt tényleg bevágnánk a dolgokba. *(várhatólag ösztön díjas leszek)*

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)


2016. aug. 26. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A pszichológia nagyon húzós lenne.

Nagyon nehéz bekerülni, szinte csak max ponttal lehet, ott nem adnak ösztöndíjjat, mert mindenkinek 4.5 feletti az átlaga annyira könnyű, viszont 5 év után még nem tudsz elhelyezkedni, mert még 2 évig tanulnod kell, ahol már kollégium se jár. És ezek után minimális fizetést kapnak.

Ha olyan munkát keresel, amiből meg lehet élni, menj mérnöknek.

Pl. mérnöknek elég a 3-4es átlag is, mert senki nem akar nehezet tanulni, kevés a jelentkező, tehát csak a hírnév miatt nem biztos, hogy érdemes nagyon távoli gimibe menni.

2016. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miert akar mindenki lebeszelni?:)

Oke,nem adnak osztondijat fosuliba,de meg most utolso altalanos evben igen,meg gimiben is. Vagyis remelem.

Valaszt sajnos nem kaptam,de koszonom.

2016. aug. 26. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

amit ösztöndíjnak hívsz az egy szégyen. Gimiben se számíts másra, de ez városfüggő, lehet semmi nincs.

Mérnököknek lehet 20ezer is az ösztöndíj havonta fősulin.

Inkább szakközépben adnak ösztöndíjjat, ha hiányszakmát tanulsz.

2016. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Pl. mérnöknek elég a 3-4es átlag is, mert senki nem akar nehezet tanulni"


Ekkora marhaságot már rég olvastam.

2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a gimiben elég a felvételihez.
2016. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!