Kicsit belezavarodtam a pontszámításba. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
Szóval még 2005-ben érettségiztem, de nem emelt szinten. A matekom év végi jegy alapján kértem (4es), német és angol pedig nyelvvizsga alapján 100% emelt, de az felvételibe nem számítható. Jövőre érettségiznék emelt szinten biosz angolból, pszichológiára készülök. Az egyik kérdés, hogy a matek eredmény nem számít bele az érettségi pontokba? A másik, hogy van már egy diplomám, ami elvileg 360 pontot ér, de az kevés, ezért mellé a két emelt plusz 100 pont lenne. Ez beszámítható? Nagyon köszi, ha valaki segít.

2016. aug. 27. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

"A felsőoktatási felvételi eljárás során a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga teljesítését nem helyettesíti a nyelvvizsga-bizonyítvány alapján kiadott érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány. Germanisztika, anglisztika, romanisztika alapképzési szakok azon meghirdetéseire jelentkezőknek, ahol az emelt szintű érettségi felvételi követelmény, akkor is jelentkezniük és érettségizniük kell emelt szinten az adott nyelvből, ha B2 (korábban középfokú) vagy C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsgájuk alapján, vizsga alóli felmentés mellett, 100%-os emelt szintű jeles osztályzatot kaptak az érettségi során. Az ilyen módon szerzett eredményt a tanulmányi pontoknál és olyan szakoknál, ahol adott nyelvből középszintű nyelvi érettségi a követelmény, figyelembe lehet venni."


Érdeklődj utána, hogy van ez pszihológia esetén, de szerintem be tudod számítani ez alapján szerintem az egyik 100 % nyelvi emeltet (minkettőt szerintem nem, mert előírás legalább egyik érettségi emelt szintű legyen).

2016. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szóval utána néztem, két nyelvből tett érettségivel amúgy se lehet pontot számítani. De mivel nem előírás a nyelvi emelt érettségi, ezért a jelenlegi szabályok a nyelvvizsgával kiváltott érettségi is elfogadható. Ez ugye egyből 150 pontot jelent. Úgyhogy elég csak egy emelt szintű érettségit tenned (mondjuk az általad említett biológiából).
2016. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de mivel fel van sorolva a pszichológia szakon az angol meg a német is, amiből lehet emeltezni, ezért nem számítható többletpontként, nem?
2016. aug. 27. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Beszámítható emelt szintűként érettségiként (nyelvszakoknál nem). A pontszámító kalkulátornál is ez van:

"Idegen nyelv: eredményemet nyelvvizsgával szereztem, és olyan szakra jelentkezem, ahol adott nyelvből emelt szintű érettségi a követelmény (anglisztika, germanisztika, romanisztika szakok bizonyos szakirányai). Egyéb jelentkezési hely esetében tehát a négyzetet nem kell megjelölnöd!"

2016. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És pszihológián úgy van hogy a két felvételi tárgyadból csak az egyik lehet idegen nyelv, mindekettő nem. Ezért kell egy másik tárgyól is érettségizned (pl. biológia) emelt szinten, hogy a 100 többletpontot megkapd.
2016. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó lenne, ha csak egy emeltet kéne tenni!
2016. aug. 27. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!