Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakma lenne a megfelel...

Milyen szakma lenne a megfelelő? Bármilyen szakma! Amihez elég a szakközép és ennyi.

Figyelt kérdés
Pár nap múlva újra suli. Most megyek 8-ba, és fogalmam sincs mit szeretnék. Imádom a kisbabákat. Gyakorlatilag 0-6éves gyerekekért oda vagyok. És jól kijövök velük, többen is mondták már, hogy "van tehetségem a gyerkőcökhöz". Vészesen közeleg a pályaválasztás. Nem vagyok a legjobb tanuló. Inkább az a laza, nem parázok rá, meglesz az típus vagyok. 7-es átlagom 3.2 lett. Idén azért valahogy a 3.5-öt összehozom. De szakközépiskolába szeretnék menni. Viszont nagyon nem vagyok otthon a témában. Arra lennék kíváncsi, hogy valami szakma ami kisgyerekekkel foglalkozik, van-e? Vagy bármi. Bármi, akármilyen kategóriában olyan szakközép. Hogy elvégzem az általánost, utána a szakközépbe lehuzok 3-4évet és megvan a szakmám. Középsuli után nem szeretnék tovább tanulni. Kérlek írjatok ilyen szakmákat! Ahol a szakközép azt elbúcsúzhatok az iskoláktól. Amugy lány vagyok. De nem az a cicababa. Inkább az a fiúsabb, keményebb lány vagyok.

2016. aug. 27. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Kisgyerekkel az óvónő és az általános iskolás tanár foglalkozik leginkább, de a gyerekorvos, védőnő is szóba jöhet, viszont ezek "továbbtanulós" szakmák. Talán az óvónő nem, vagyis legalábbis ahhoz asszem elég az OKJ-s képzés, egyetem/főiskola nem kell. (De ezt ne vedd készpénznek, annyira nem vagyok otthon a témában.)


"Amugy lány vagyok."


Ezt valahogy sejtettem, miközben olvastam...


"Inkább az a fiúsabb, keményebb lány vagyok."


Itt némi ellentmondást érzek a szöveg többi részével, de ez alapján a vízvezeték szerelőt vagy a CNC esztergályost ajánlanám!

2016. aug. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! :)

Nagyon ajánlom neked a kereskedelmi ágazatot. Én 7.-8.ban ugyan ilyen tanuló voltam 3.2 - 3.4 körül. Én kereskedelmi szakközépiskolába mentem, ahol év végére osztályelső lettem. Nagyon jó a szakma, mivel itt nem valami szerelő vagy gépész vagy akármi leszel, hanem kereskeső, ügyintéző. Ezek ilyen "laza" szakmák. Ha még is tovább szeretnél tanulni akkor tovább fogsz tudni mert könnyű az iskola. Nálunk mindenkinek megvan a saját baráti köre, jó a hangulat, a tanárok nem szivatnak, nincsennek verekedések, ha véletlenül felvettek 9. ben kemény verekedős arcokat, akkor azokat azonnal kirugják. Ha érdekel ez az iskola, akkor nyugottan írj privátot szívesen segítek neked :) . (Most megyek 10.be)

16f

2016. aug. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyet nem nagyon fogsz találni.

Leérettségizel, aztán oKJ-re kéne menni (Csecsemő-kisgyermeknevelő pl).

2016. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!