Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fodrász vagy asztalos szakma...

Fodrász vagy asztalos szakma (18/F)?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni és szeretnék szakmát tanulni a továbbiakban. Voltak asztalos kurzusok amik nem is mentek valami fényesen (talán mert lesz*rtam az egészet) viszont most választás előtt állok. Melyiket érné meg jobban? Az asztalostól azért félek mert mi van ha most sem leszek benne jó. Férfi Fodrászként (borbélyként) mi a helyzet a világban? meg lehet belőle élni,nehéz szakma mint elméleti,mint gyakorlati része? Ami van fodrásziskola az csak 12hónapos és szinte csak csajokkal van tele. Mit kéne tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2015. márc. 26. 06:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász szakma nem lehet túl nehéz, ahogy elnézem, minden unatkozó háziasszony ehhez fordul. Ráadásul a haj állandóan nő és vágni kell, tehát van kereslet. Ha idős emberhez házhoz kell menni, az is megoldható egy kis felárral. A szerszámkészlet egy kis kézitáskában elfér. Hátrány, hogy állni kell hozzá, ami tönkreteszi a lábakat, visszereket hoz ki egy idő után és a deréktáji gerincnek sem tesz jót. Ráadásul elég unalmas lehet évtizedeken át hajat vágni.

Az asztalos szakma az egyik legszebb szakma. Nagyon sokrétű és mély ismereteket kíván. Feltehetően több év kell ahhoz, hogy az ember igazán elsajátítsa. Sajnos ez a mai bútorlapos technológia megcsúfolása a szakmának és nem is asztalos, hanem doboz-összeállító szakmának lehetne nevezni. Az asztalosság csak nagy műhelyben végezhető, komoly felszerszámozottságot kíván és a szükséges fizikai igényevétel sem lebecsülendő.

2015. márc. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! szeretném az asztalos szakmát is csak mint írtam félek,hogy elrontanám :\. Férfi fodrászként milyen lehetőségek,kilátások vannak a szakmán belüli munkában? úgy hallottam nincs túlzottan sok fodrász és a sztereotípia miatt melegnek nézik szinte az összeset. Ami meg van itt iskola (ha jól tudom OKJ-s) csak lányok vannak és nem tudom hogy hogy venné az ki magát,lehet fura lenne főleg hogy van barátnőm már három éve és lehet ő sem lelkesedne túlzottan hogy csak lányokkal vagyok körülvéve. Mivel lenne érdemesebb megpróbálkozni?
2015. márc. 26. 17:40
 3/6 goaus ***** válasza:
Nagyon sikeres férfi fodrászok vannak, jó szakma az, ha ügyes leszel. Jellemző ide ausztráliába nehéz kijutni, de a fodrász szakma rajta van szakmalistán, keresik őket. Az meg hogy ki mit gondol, ne érdekeljen, ha érdekel, vágj bele.:)
2015. márc. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne hidd azt, hogy te leszel a Zsidró 2., vannak más szakmák is a világon a fodrász és az asztaloson kívül. Itt egy lista:

[link]


[link]


[link]

2015. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves!

Ne a szerint válassz szakmát, hogy jól fizetik-e vagy sem. Hanem a szerint, hogy szívesen csinálnám-e egy életen át ezt a munkát.

2015. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1


mert az asztalos nem állva végzi a munkáját.


ollóval nem vágod le az ujjad, max megvágod, de a dekopír vagy körfűrész simán lecsapja, az nem fog megállni, mert te ordibálsz a fájdalomtól.

2015. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!